Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Aggression: Europe 1914 (PC)

Aggression: Starcie Mocarstw PC

Aggression: Europe 1914

Strategia czasu rzeczywistego, obejmująca swoim zasięgiem obie Wojny Światowe. Gracz ma okazję poprowadzić do boju szereg różnych armii, dysponujących odmiennym sprzętem wojskowym.

Strategiczne | I wojna światowa | RTS

PC Windows
Okładka Aggression: Europe 1914 (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13września2007

3listopada2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Aggression: Europe 1914 to gra strategiczna czasu rzeczywistego, rozgrywająca się w pierwszej połowie XX stulecia (przestrzeń czasowa: 1914 – 1950). Jak wiemy, ów okres historyczny obfitował w bodaj najważniejsze i najbardziej krwawe w dziejach ludzkości wydarzenia. Teraz każdy z nas ma możliwość zapisania tychże kart historii od nowa, niemal całkowicie własnoręcznie. Obejmując panowanie nad jedną z czterech, największych ówczesnych potęg europejskich (wg twórców: do wyboru Anglia, Rosja, Niemcy i Francja), sami zdecydujemy czy, kiedy oraz ile razy sięgniemy po czerwony guzik z podpisem „rozpocznij wojnę światową”.

Oczywiście, zanim zaczniemy opracowywać i wcielać w życie nasz plan przejęcia władzy nad światem, musimy się upewnić, że nie porywamy się z motyką na słońce. Sami możemy zdecydować, na jakiej płaszczyźnie skoncentrujmy nasze działania w celu osiągnięcia zamierzonego celu. Tylko od nas zależy, czy podążymy ścieżką dyplomatyczną, zawierając kolejno układy z sąsiadami, czy też skoncentrujemy się na rozbudowie armii oraz postępie technologicznym. Jak na grę quasi-historyczną przystało, każdy typ jednostki czy uzbrojenia został realistycznie odwzorowanym, zgodnie z dostępnymi materiałami archiwalnymi – tylko od naszych decyzji zależy, kiedy wynajdziemy daną broń i jak blisko pod tym względem będziemy się trzymać realiów historycznych.

Silną stroną Aggression: Europe 1914 jest przygotowanie techniczne programu. Engine graficzny jest zdolny do wyświetlenia kilkuset szczegółowo wymodelowanych obiektów i pojazdów jednocześnie, w pełnym trójwymiarze, zezwalając dodatkowo na manipulowanie kamerą w celu uzyskania optymalnej perspektywy. Każda budowla w sprzyjających warunkach (ostrzał dział artyleryjskich czy czołgowych armat, wybuchy granatów) bardzo zgrabnie rozpada się na tysiące wielokątów, zaś trajektoria lotu szczątek jest precyzyjnie wyliczana w czasie rzeczywistym przez skomplikowany system fizyczny, zapewniający doskonałe odwzorowanie grawitacji. Silnik potrafi także generować wyrafinowane efekty specjalne, korzystając z nowoczesnych technologii współczesnych kart graficznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6 / 10 na podstawie 128 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.0 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Gry podobne do Aggression: Starcie Mocarstw

Wymagania wiekowe Aggression: Europe 1914

16+

Wymagania sprzętowe Aggression: Starcie Mocarstw

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.7 GHz
  • 768 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Premiery gier w Polsce (3-9 listopada)
Premiery gier w Polsce (3-9 listopada)

wiadomość10 listopada 2008

Polski rynek gier nie zwalnia tempa. Po kilku obfitych tygodniach, w których na półki rodzimych sklepów trafiało regularnie kilkanaście nowości, dystrybutorzy przełamali wreszcie kolejną barierę i w minionych siedmiu dniach dostarczyli nam aż 21 premierowych produktów. O takim właśnie urodzaju marzyliśmy podczas wakacyjnej posuchy. Spójrzcie tylko na poniższą listę.

Premiera gry Aggression: Europe 1914 pod koniec przyszłego roku
Premiera gry Aggression: Europe 1914 pod koniec przyszłego roku

wiadomość16 grudnia 2006

Przygotowywana przez rosyjską firmę Lesta Studio gra strategiczna o nazwie Aggression: Europe 1914, zostanie opublikowana na rynku później niż planowano. Program trafi do sklepów dopiero pod koniec przyszłego roku.