Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka 1914: The Great War (PC)

1914: The Great War PC

Strategia turowa pozwalająca rozegrać bitwy z I Wojny Światowej. Akcja koncentruje się na froncie zachodnim. Gra pozwala na objęcie dowództwa zarówno nad oddziałami, niemieckimi jak i alianckimi.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka 1914: The Great War (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9sierpnia2002

1914: The Great War to strategia turowa rozgrywająca się czasach I Wojny Światowej. Gracz staje się młodym oficerem służącym na froncie zachodnim w oddziałach Niemieckich bądź Alianckich. Dla każdej strony konfliktu przygotowano jedną kampanię, co daje w sumie 30 różnorodnych misji do wykonania. Gracz jako oficer dowodzi w walce poległymi mu oddziałami, wydaje im rozkazy i określa cele które muszą osiągnąć (bogaty zestaw rozkazów i funkcji: naprawa sprzętu, zbudowanie i zniszczenie barykad, itp.). Z czasem zwiększają się umiejętności i doświadczenie podległych nam wojsk, możemy też je ulepszać.

Gra odznacza się na tle podobnych strategii rozgrywanych w systemie turowym, bardzo dopracowaną trójwymiarową grafiką, której nie powstydziłaby się niejedna gra akcji. Teren na którym będziemy się zmagać z przeciwnikiem (okopy, pola z lejami po wybuchach pocisków, zabudowania, itp.) jest realistycznie i efektownie odwzorowany. Podobnie jest w przypadku ponad 60 rożnych jednostek należących do czterech nacji: Niemcy, Francuzi, Anglicy i Amerykanie. Każda jest wymodelowana i animowana w pełnym 3D. Poziom odtworzenia realiów I Wojny Światowej i możliwości poszczególnych formacji wojskowych, m.in. piechoty, czołgów i dział; również stoi na wysokim poziomie. 1914: The Great War pozwala na rozgrywkę w trybie multiplayer do czterech graczy równocześnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Klasyfikacja PEGI 1914: The Great War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe 1914: The Great War

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 500MHz, 128MB RAM, akcelerator 3D

1914: The Great War - godny następca Historyline: 1914 – 1918

wiadomość8 sierpnia 2002

W początku lat 90-tych firma Blue Byte wydała znakomitą strategię rozgrywającą się w czasach I Wojny Światowej - Historyline: 1914 – 1918. Nie powiem, sam zagrywałem się w tą grę przez ładnych kilka miesięcy. Niestety od tego czasu jakoś żadna produkcja nie mogła powtórzyć sukcesu Historyline, swoją drogą, gier o pierwszej wojnie światowej było i jest jak na lekarstwo. Tym bardziej polecam wam zainteresowanie się tytułem, o którym już niejednokrotnie wspominałem na łamach tego serwisu, mianowicie 1914: The Great War. Gra jutro, 9 sierpnia, zostanie wydana w Niemczech, firmy TriNodE i JoWood właśnie otworzyły jej oficjalną stronę, znajdziemy na niej m.in. sporo screenów i ponad dwuminutowy film z gry. Po zapoznaniu się z całością powiem jedno – ten tytuł ma olbrzymi potencjał i może powtórzyć sukces Historyline: 1914 – 1918.

Strategie, na które warto czekać w odczuciu skromnego gracza

wiadomość10 marca 2002

Na wstępie zaznaczam, że nie chodzi tu o przedstawienie wszystkich nadchodzących RTS-ów, czy turówek, ale gier, które starają się jak najwierniej oddać realia historycznych wojen i potyczek. Jak wiemy, do roku 2000 prym w tej dziedzinie wiodła seria Close Combat, niestety odeszła do lamusa, a część piąta okazała się być ostatnią. Również w 2000 roku ukazała się gra Combat Mission: Beyond Overlord, przejęła palmę pierwszeństwa i trzyma ją do dziś, już blisko dwa lata. Przez ten czas praktycznie nie było żadnego innego tytułu tego typu godnego uwagi, jednak rok bieżący rok oraz początek roku 2003 może odmienić panującą sytuację. W tym okresie ma, bowiem zostać wydanych kilka bardzo ciekawie zapowiadających się tytułów, które pokrótce wam przedstawię.