Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2008, 10:00

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (16 kwietnia 2008)

Okami na Wii debiutuje, nowe gry w Xbox Originals, Emergency Mayhem już dostępne, Capcom planuje wykupienie zachodniego studia, Disney zamyka swoje MMO, Square Enix podaje oficjalne informacje o światowej premierze Dragon Quest V – zapraszamy Was do środowego wydania „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!

Okami na Wii debiutuje, nowe gry w Xbox Originals, Emergency Mayhem już dostępne, Capcom planuje wykupienie zachodniego studia, Disney zamyka swoje MMO, Square Enix podaje oficjalne informacje o światowej premierze Dragon Quest V – zapraszamy Was do środowego wydania „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”. Życzymy miłej lektury!

Okami

Firma Capcom poinformowała, że Okami w wersji na konsolę Nintendo Wii zadebiutowało na terenie Stanów Zjednoczonych. Gra w stosunku do oryginału wydanego na PS2 w zeszłym roku, odznacza się usprawnioną oprawą graficzną (m.in. tryb 480p, widescreen) oraz sterowaniem przystosowanym do Wiimote’a. Producentem jest studio Ready at Down.

Guitar Hero: Aerosmith

Kampania promocyjna Guitar Hero: Aerosmith oficjalnie się rozpoczęła. Z dniem wczorajszym uruchomiony został m.in. system sprzedaży przedpremierowej. Chwilowo mogą z niego skorzystać wyłącznie klienci największych amerykańskich sieci handlowych. Edycje na Xboksa 360, PlayStation 3 i Wii kosztują 99 dolarów (w zestawie znajduje się bezprzewodowa gitara), natomiast wersję na PS2 można nabyć za równowartość 89 dolarów (109 w przypadku edycji z dwoma gitarami). W ciągu najbliższych kilku dni powinniśmy zostać dosłownie zasypani oficjalnymi informacjami i materiałami graficznymi poświęconymi pierwszej odsłonie GH zbudowanej wokół jednego tylko zespołu (z gościnnymi występami kilku innych).

Ghost Recon Advanced Warfighter 2

Cena Ghost Recon Advanced Warfighter 2 Co-op Collection 2 – drugiego dodatku do jednej z ciekawszych taktycznych strzelanin ubiegłego roku, dostępnego w serwisie Xbox Live – uległa zmianie, poinformował koncern UbiSoft. Została obniżona o połowę, w związku z czym zestaw nowych misji kooperacyjnych kosztuje aktualnie 400 punktów. Co więcej, będzie to promocja o stałym charakterze.

Enemy Territory: Quake Wars

Jeszcze w tym miesiącu opublikowany zostanie kolejny patch do gry Enemy Territory: Quake Wars. Nie będzie on jednak oficjalną publikacją firmy Activision, a jedynie samodzielnym wydawnictwem studia Splash Damage, w związku z czym początkowo zostanie on opatrzony dopiskiem o byciu wersją beta. W skład łatki wejdzie bowiem m.in. finalna wersja Official Competition Mod.

Taniec z Gwiazdami

W Stanach Zjednoczonych zadebiutowała właśnie pierwsza produkcja oparta na popularnym show pod tytułem Taniec z Gwiazdami. Produkcję (rytmiczno-muzyczną) wyprodukowała i wydała firma THQ. Produkcja powstała z myślą o komputerach osobistych i komórkach.

Emergency Mayhem

Swój światowy debiut zaliczyła także pozycja o tytule Emergency Mayhem. Dzieło brytyjskiej firmy Codemasters umożliwia wcielenie się w przedstawiciela policji, straży pożarnej oraz pogotowia, i tym samym zapanowaniem nad sytuacją w metropolii Crisis City. Pojutrze w grę będą również mogli zagrać europejscy posiadacze Nintendo Wii.

Xbox Originals

W ramach serwisu Xbox Originals zadebiutują już 21 kwietnia kolejne dwa stare, ale jare tytuły. Będą nimi Metal Arms: Glitch in the System oraz Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory. Każdą z nich nabędziemy za równowartość 1200 punktów (około 15 dolarów).

Capcom

Firma Capcom przymierza się do zakupu jednego z zachodnich studiów deweloperskich. Z informacji podanych przez Christiana Svenssona, wiceprezesa firmy, wynika, że chodzi tu najpewniej o Backbone Entertainment, dewelopera odpowiedzialnego m.in. za produkcję Commando 3 oraz Super Street Fighter II Turbo HD Remix.

Disney

Koncern Disney zdecydował się na zamknięcie swojej produkcji MMO - Virtual Magic Kingdom. Pozycja, będąca początkowo tylko i wyłącznie częścią kampanii reklamowej, mającej na celu promowanie parków rozrywki, przypadła do gustu tylu osobom, że szefostwo Disney’a zdecydowało się na przedłużenie jej funkcjonowania (dziennie bawi się w jej świecie około 15 tysięcy graczy). Z dniem 21 maja produkcja zakończy jednak swój żywot, na co bardzo nerwowo zareagowała spora grupa amerykańskich rodziców. Virtual Magic Kingdom było bowiem jedną z pierwszych pozycji MMO zapewniających bezkrwawą zabawę całej rodzinie. Decyzja Disney’a jest jednak ostateczna.

Square Enix

Japoński deweloper Square Enix zdradził oficjalną datę japońskiej premiery remake’u piątej odsłony cyklu Dragon Quest, przygotowywanego z myślą o konsoli Nintendo DS. Produkcja zostanie wydana 17 lipca.

Galeria obrazków

Kończąc „Wieści ze świata” proponujemy Wam kilka najciekawszych zestawów zrzutów ekranowych z poprzedniego dnia. Dzisiaj polecamy:

Turok

FIM Speedway Grand Prix 3

Emergency Mayhem

Beijing 2008 - The Official Video Game of the Olympic

Guitar Hero: On Tour

Galeria filmów

Zapraszamy Was również do zapoznania się z porcją najnowszych filmów opublikowanych na łamach naszego serwisu GOL Video. Dzisiaj proponujemy Wam seans z:

Tension

Race Driver: GRID - dzienniki developera #2

Resident Evil 5 - Promo Movie

Kane & Lynch: Dead Men - Dope Bag

Europa Universalis: Rome

GTA IV - Liberty City Gun Club

GTA IV - Playboy X

Resistance 2 - Teaser Video

gry