Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka FIM Speedway Grand Prix 3 (PC)

FIM Speedway Grand Prix 3 PC

Trzecia część popularnej serii gier wyścigowych, podejmujących tematykę żużla. Główna nowość to dodanie trybu online. Umożliwia on uczestniczenie w rozgrywkach sieciowych z udziałem maksymalnie trzech innych graczy.

Wyścigi | żużel

PC Windows
Okładka FIM Speedway Grand Prix 3 (PC)

producent: Techland

wydawca: Techland

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18kwietnia2008

18kwietnia2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trzecia część zapoczątkowej w 2002 roku serii popularnych gier wyścigowych, podejmujących tematykę żużla. Za przygotowanie omawianej produkcji ponownie odpowiedzialny jest rodzimy Techland, zaś stworzono ją wyłącznie z myślą o posiadaczach komputerów osobistych.

FIM Speedway Grand Prix 3 zaopatrzony został w pełną licencję organizacji o nazwie BSI (Benfield Sport International), będącej właścicielem praw do imprez żużlowych z cyklu Grand Prix. Licencja opiewa na sezon 2008, oferując dokładnie odwzorowany grafik zawodów, a także prawdziwych uczestników wyścigów. Gracz może powalczyć z takimi sławami „czarnego sportu”, jak Nicki Pedersen, Leigh Adams, Jason Crump czy Tomasz Gollob.

Tryby dla pojedynczego gracza obejmują między innymi branie udziału w pojedynczych wyścigach czy też pozwalających na lepsze poznanie tras treningach. Kluczowy punkt programu stanowią jednak mistrzostwa, w których równolegle do wygrywania kolejnych zawodów dba się o finanse prowadzonego przez siebie zespołu. Pieniądze przeznacza się nie tylko na dokonywanie napraw motocykla, ale również na jego modernizację. Gracz może tuningować wybrane przez siebie podzespoły, montując droższe i cechujące się lepszymi parametrami części.

Jedna z głównych innowacji zawartych w opisywanej trzeciej części cyklu FIM Speedway Grand Prix dotyczy dodania pełnoprawnego trybu online, umożliwiającego prowadzenie sieciowych rozgrywek z udziałem innych graczy. Do pojedynczego wyścigu przystępują maksymalnie cztery osoby. Oprócz brania udziału w zawodach gracze mogą także się porozumiewać, czy przesyłać sobie nagrane wcześniej powtórki.

FIM Speedway Grand Prix 3 do zaoferowania ma realistyczny model jazdy. Gracz musi przede wszystkim uwzględnić dynamicznie zmieniającą się przyczepność, na którą wpływ mają aktualnie panujące warunki pogodowe, czy efekt odsypywania się nawierzchni toru. Zawarte w grze trasy drastycznie się między sobą różnią. Sporym utrudnieniem jest również to, iż tytuł ten bazuje na oficjalnych zasadach „czarnego sportu”, wymuszając przestrzeganie obowiązujących reguł. Lepiej prezentuje się także inteligencja komputerowych przeciwników, którzy na bieżąco dostosowują się do poczynań gracza.

FIM Speedway Grand Prix 3 działa na mocno udoskonalonej wersji popularnego silnika graficznego Chrome Engine. W stosunku do poprzedniej odsłony cyklu zmiany objęły zarówno wygląd motocykli, jak i otoczenia toru. Jeśli zaś chodzi o warstwę dźwiękową, zadbano tu przede wszystkim o profesjonalny komentarz, między innymi w wykonaniu doskonale znanego miłośnikom żużla Tomasza Lorka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 787 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,90 PLN

Gry podobne do FIM Speedway Grand Prix 3

Klasyfikacja PEGI FIM Speedway Grand Prix 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe FIM Speedway Grand Prix 3

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista
FIM Speedway Grand Prix 3 - recenzja gry
FIM Speedway Grand Prix 3 - recenzja gry

Recenzja 21 maja 2008, 14:49

Poziom trudności nie jest zbyt wysoki, a przynajmniej nie taki, aby przesiedzieć nad grą więcej niż 2 dni. W cyklu Grand Prix startujemy na 11 różnych arenach, w ramach rzeczywiście obowiązujących zasad. Zawody kończą się w oka mgnieniu. Jeśli ktoś jest wytrwały, może przedłużyć czas zabawy, oglądając powtarzające się cutscenki z przygotowań do biegu albo przegrać pierwsze wyścigi, aby podnieść sobie poprzeczkę w pozostałych. Druga rada kierowana jest raczej do masochistów. Reszta odczuje nudę, albowiem kolejne zawody oprócz zmiany lokacji nie różnią się niczym od poprzednich. Czas zapełniają te same najazdy kamery, ujęcia żużlowców i dekoracje. Prezentacje konkursów są zdecydowanie za mało atrakcyjne i urozmaicone.