Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka FIM Speedway Grand Prix (PC)

FIM Speedway Grand Prix PC

Symulator żużla wyprodukowany przez polski Techland. Otrzymujemy komplet oficjalnych zawodników i stadionów z sezonu 2002. W grze oprócz wątku wyścigów, pojawił się również aspekt ekonomiczny, dzięki któremu inwestujemy pieniądze zdobyte za wygrane potyczki w nowy sprzęt.

Wyścigi | żużel

PC Windows
Okładka FIM Speedway Grand Prix (PC)

producent: Techland

wydawca: Techland

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18grudnia2002

18grudnia2002

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kolejna cześć serii symulatorów sportu żużlowego pochodzących z firmy Techland. Jak twierdzą sami twórcy, Speedway Grand Prix 2002 znacznie różni się od swoich poprzedników Speedway 99 oraz Speedway Championship. Tytuły te były produktami o niezbyt wysokim budżecie produkcyjnym i nieskomplikowanej grywalności, zaś Speedway Grand Prix 2002 to gra, przy tworzeniu której za cel postawiono sobie wysoki realizm i światowy standard wykonania.

Nowy Speedway Grand Prix, został w pełni wykonany w oparciu o licencję Benfield Sport International, oficjalnego właściciela praw Speedway Grand Prix. W grze bierze udział pełen komplet zawodników Grand Prix sezonu 2002, w tym takie sławy jak Tony Rickardsson, Ryan Sullivan, Jason Crump, Tomasz Gollob, Leigh Adams, Mark Loram, Mikael Karlsson, Greg Hancock, Billy Hamill. Walka w grze odbywa się na realistycznie odwzorowanych stadionach prawdziwego Grand Prix. Znajdziemy tu stadiony w Hamar, Bydgoszczy, Cardiff, Krsko, Sztokholmie, Pradze, Goeteborgu, Chorzowie, Vojens i Sydney.

Speedway Grand Prix 2002 charakteryzuje się realistycznym i zarazem grywanym modelem jazdy, a przeciwnicy zachowują się w sposób nieprzewidywalny, dzięki czemu pokonanie ich wymaga od gracza stosowania odmiennych taktyk jazdy. Ponadto w grze znajdziemy silnie rozwinięty wątek ekonomiczny. SGP posiada wysokiej jakości grafikę, za którą odpowiada Chrome Engine, znany na całym świecie z takich produktów jak Chrome, Xpand Rally czy Day of the Mutants. Pozwala on na fotorealistyczne odzwierciedlenie stadionów oraz uczestników rajdów na ich maszynach.

Zasady gry oparte są na regulaminie zawodów Speedway Grand Prix. Oprócz punktów gracz zdobywa także premie pieniężne pozwalające na zakup lepszego sprzętu. Sprzęt ten można samemu konfigurować. Dodatkowe części przydają się również w razie wypadków - dzięki nim można uniknąć wykluczenia z imprezy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 922 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79 PLN

Gry podobne do FIM Speedway Grand Prix

Wymagania wiekowe FIM Speedway Grand Prix

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe FIM Speedway Grand Prix

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500 MHz
  • 128 MB RAM
  • 16 MB akcelerator 3D
FIM Speedway Grand Prix - recenzja gry
FIM Speedway Grand Prix - recenzja gry

Recenzja 24 lutego 2003, 11:21

Komentarze, które słyszymy podczas samego wyścigu są schematyczne, sztampowe, nudne. Każde ze spostrzeżeń dotyczy jedynie tego, którą pozycję zajmuje dany zawodnik. Miałem okazję kilkukrotnie usłyszeć komentarz pana Lorka w telewizji i przyznam szczerze, że podczas nagrywania materiału do gry musiał on chyba być wyjątkowo zmęczony.