Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Demonic Speedway (PC)

Demonic Speedway PC

Symulator wyścigów żużlowych stworzony przez polskiego developera, firmę Nawar. Gracz ma możliwość wzięcia udziału w żużlowym Grand Prix 2002 i ścigania się na dziesięciu autentycznych arenach, m.in. Hamar, Vojens oraz stadion Polonii.

Sportowe | motocyklowe

PC Windows
Okładka Demonic Speedway (PC)

producent: FRONTLINE Studios

wydawca: Cenega S.A.

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17grudnia2002

17grudnia2002

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Demonic Speedway to symulator wyścigów żużlowych stworzony przez polskiego developera, firmę Nawar. Gracz ma możliwość wzięcia udziału w żużlowym Grand Prix 2002 i ścigania się na dziesięciu autentycznych arenach, m.in. Hamar, Vojens oraz stadion Polonii. Demonic Speedway pozwala na rozgrywkę w czterech trybach: trening, pojedynczy wyścig, wyścig na czas oraz kariera. W trzech pierwszych trybach możemy zapoznać się z grą, motocyklami, torami, itp., zaś ostatni tryb „kariera” jest prawdziwą istotą tej produkcji. W trybie tym rozwijamy umiejętności techniczne zawodnika oraz ulepszamy sprzęt. Za miejsce wywalczone w turnieju Grand Prix otrzymujemy, w zależności od pozycji, pewną kwotę, którą możemy przeznaczyć na ulepszenie sprzętu. Początkowo dokonujemy wyboru wieku zawodnika (16-30 lat). Wybór ten rzutuje bezpośrednio na statystyki żużlowca (technika 0-10, sprawność 0-10, kondycja 0-10). Parametry te (prócz sprzętu) wpływają na maksymalną prędkość, którą może osiągnąć zawodnik. Gdy żużlowiec przekracza 30 lat, parametry zaczynają opadać. W wieku 40 lat kończy karierę.

Demonic Speedway wykonany został w całkowicie trójwymiarowej grafice, szczegółowo odtworzono stadiony, motocykle i zawodników, a nasze zmagania rozgrywają się w dynamicznie zmieniających się warunkach atmosferycznych (widownia, efekt rozpryskującego się błota, 3 różnorodne perspektywy gry i 5 kamer dzięki którym możemy obserwować wyścig). Efekty dźwiękowe nagrane zostały w czasie prawdziwych imprez.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 463 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Wymagania wiekowe Demonic Speedway

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Demonic Speedway

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 350MHz
  • 128MB RAM
  • 8MB akcelerator 3D
Demonic Speedway - recenzja gry
Demonic Speedway - recenzja gry

Recenzja 27 stycznia 2003, 14:43

No dobrze, jak wygląda ‘Kariera’? W naszej śwince – skarbonce znajduje się 15’000 (złotych to raczej nie. Za taką kwotę moglibyśmy sobie kupić co najwyżej solidny kask ;P). Suma ta wystarczyć nam musi na zakup jednego z czterech dostępnych motocykli, a także dodatkowych akcesoriów, które usprawnią działanie tegoż. Na początek zdecydowanie polecam Javę 884-5 za 9’500, z której od razu jesteśmy w stanie uczynić maszynę (niemal) doskonałą. W tym celu kupujemy najdroższe z trzech dostępnych rodzajów opon i najlepszy dostępny tłumik. I to by było tyle solucji w tej recenzji :) Oprócz wspomnianych opon i tłumika motor możemy wyposażyć w jeden z trzech dostępnych silników, a pieniądze, które przy odrobinie szczęścia wkrótce zaczną spływać do naszej kasy ulokować powinniśmy i w dobrym szkoleniowcu. Trenerów do wyboru jest kilku. Każdy z nich specjalizuje się w pewnym zakresie pracy trenerskiej, toteż zatrudnienie Erwiny Ryś- Klemens (zbieżność nazwiska bynajmniej nie przypadkowa) podniesie głównie umiejętności taktyczne naszego podopiecznego, oddanie go w ręce Hermana Dożylnego zaowocuje prócz tego i podszkoleniem techniki. Najdroższym coach’em okazuje się zaś Guz Hiddink, który jak widać nie tylko z maleńkich Koreańczyków jest w stanie wycisnąć siódme poty.