Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2008, 09:45

Nowe plotki na temat Beyond Good & Evil 2

Gdyby zapytać graczy, jakie tytuły wywarły na nich największe wrażenie, na liście z całą pewnością znalazłby się również Beyond Good & Evil. Ci, którym udało się skończyć tę grę zapewne doskonale pamiętają, jakie uczucie niedosytu ona po sobie zostawia, a co najważniejsze, również niedokończone wątki fabularne.

Gdyby zapytać graczy, jakie tytuły wywarły na nich największe wrażenie, na liście z całą pewnością znalazłby się również Beyond Good & Evil. Ci, którym udało się skończyć tę grę zapewne doskonale pamiętają, jakie uczucie niedosytu ona po sobie zostawia, a co najważniejsze, również niedokończone wątki fabularne. Stało się tak, ponieważ początkowo koncern Ubisoft planował wydać kolejne części przygód reporterki Jade i jej świńskiego pomocnika Pey’ja. Wyniki sprzedaży nie były jednak zadowalające i ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu.

Nowe plotki na temat Beyond Good & Evil 2 - ilustracja #1

Tak wyglądała czwarta strona okładki marcowego numeru magazynu PC Gamer. Na obrazku narysowano Jade, wyraźnie stylizowaną na sportretowaną przez holenderskiego malarza Johannesa Vermeera Dziewczynę z Perłą.

Co jakiś czas jednak pojawiają się kolejne pogłoski, jakoby twórca BG&E, Michel Ancel pracował nad kontynuacją pierwszej części. Niestety, na światło dzienne nie wydostają się żadne konkrety, a francuski koncern jedynie potwierdza, że jakieś prace trwają, ale nie wyjawia nad czym konkretnie.

Najnowsza plotka, która gruchnęła wczoraj mówi, że do pracy nad Beyond Good & Evil 2 oddelegowany został Yoshitaka Amano, jeden z designerów pracujących przy serii Final Fantasy. Nic więcej na razie nie wiadomo, poza tym, że źródłem owej informacji jest serwis Jeux France.

Czy to kolejna plotka, czy tylko potwierdzenie faktu, że coś się jednak dzieje? Ubisoft trzyma w niepewności dziesiątki tysięcy graczy. Ten temat wraca jak bumerang co kilka miesięcy, więc nie pozostaje nam nic innego, jak tylko nadzieja, że Francuzi ugną się w końcu pod naciskiem wysyłanych przez fanów petycji. Należy zdać sobie jednak sprawę z faktu, że na pierwszym miejscu stoją pieniądze i jeżeli wydawca nie będzie przekonany co do tego, że odniesie zysk, nie podejmie żadnych kroków.

gry