Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCiOS
Okładka Avernum 2: Crystal Souls (PC)

Avernum 2: Crystal Souls

Odświeżona wersja oldskulowej gry RPG od studia Spiderweb Software, kontynuującej wątki z Avernum: Escape from the Pit.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | 2D | indie | klasyczne RPG

Okładka Avernum 2: Crystal Souls (PC)

producent: Spiderweb

wydawca: Spiderweb

Strona oficjalna

data premiery gry:

anulowana

iOS

14sty2015

PC

Kontynuacja oldskulowej gry RPG Avernum: Escape from the Pit opracowanej w 2012 roku przez niezależne amerykańskie studio Spiderweb Software, znane także z bliźniaczego cyklu Avadon. Podobnie jak jej poprzedniczka, gra stanowi uwspółcześniony remake własnej produkcji deweloperów, Avernum 2, która ukazała się pierwotnie w 2001 roku i zyskała spore uznanie w oczach graczy.

Akcja gry przenosi nas ponownie do uniwersum fantasy, w którym władzę sprawuje wieczna potęga, znana jako Imperium. Wszyscy ci, którzy sprzeciwią się systemowi bądź ośmielą się krytykować działania władzy, trafiają do wielkiego podziemnego więzienia – tytułowego Avernum. W poprzedniej odsłonie gry stawaliśmy na czele buntowników, którzy podnieśli rękę na Imperium i zgładzili jego despotycznego przywódcę, Hawthorne’a. Tym razem to siły samego Imperium pragną dokonać zemsty i ruszają w głąb podziemnej krainy, by odbić z rąk buntowników jaskinię po jaskini i wyeliminować wszystkich, którzy staną im na drodze. Naszym zadaniem będzie znaleźć sposób na powstrzymanie niszczycielskiej siły i uratowanie naszych kompanów od niechybnej śmierci.

Mechanika rozgrywki nawiązuje do klasycznych produkcji spod znaku RPG, w których akcja przedstawiona jest z perspektywy izometrycznej, a walka odbywa się w systemie turowym. Podczas zabawy stajemy na czele czteroosobowej drużyny, która, zdobywając punkty doświadczenia, sukcesywnie rozwija swe statystyki oraz umiejętności. Świat gry złożony jest z ponad 100 zróżnicowanych lochów, jaskiń i podziemnych miast, których zwiedzenie powinno zająć nam minimum 40 godzin. Uniwersum to zamieszkane jest przez szereg odmiennych ras, reprezentujących zupełnie inne obyczaje i kultury. System walki jest dość rozbudowany i prócz tradycyjnego ekwipunku pozwala nam na wykorzystanie ponad 60 różnych czarów i taktyk bitewnych oraz setek magicznych artefaktów. Podobnie jak w poprzedniej odsłonie gry, do zwycięstwa prowadzą nas trzy niezależne drogi. Możemy zatem skupić się tylko na jednej z nich, bądź zająć się wszystkimi równocześnie. Wątek główny uzupełnia oczywiście cała masa pobocznych questów fabularnych.

Twórcy gry skupili się przede wszystkim na odświeżeniu oprawy graficznej, która – mimo iż nadal mocno oldskulowa – wygląda znacznie lepiej niż w pierwowzorze z 2001 roku. Nie eksperymentowano za to z mechaniką zabawy, ograniczając listę zmian do niewielkich poprawek systemu tworzenia postaci, interfejsu gry oraz komputerowej AI.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Gry podobne do Avernum 2: Crystal Souls

Wymagania wiekowe Avernum 2: Crystal Souls

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Avernum 2: Crystal Souls

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 800 MHz, 512 MB RAM, karta grafiki 32 MB, 200 MB HDD, Windows XP lub nowszy

Wieści ze świata (The Evil Within, Starbound, Avernum 2: Crystal Souls) 4/9/14
Wieści ze świata (The Evil Within, Starbound, Avernum 2: Crystal Souls) 4/9/14

wiadomość4 września 2014

Dziś piszemy m.in. o europejskiej dacie premiery The Evil Within, pracach nad grą Starbound oraz zapowiedzi Avernum 2: Crystal Souls. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
iOS