Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2013, 13:05

autor: luckie

Wojownicze Żółwie Ninja opuszczają Ubisoft. Activision wyda trzy nowe gry na kanwie serialu

Firma Activision wyda trzy nowe gry oparte na emitowanym obecnie serialu animowanym Wojownicze Żółwie Ninja. Pierwsza ukaże się tego lata, a więcej szczegółów poznamy zapewne bliżej jej premiery.

Obrazek promujący serial Wojownicze Żółwie Ninja zapoczątkowany w 2012 roku - Wojownicze Żółwie Ninja opuszczają Ubisoft. Activision wyda trzy nowe gry na kanwie serialu  - wiadomość - 2013-02-08
Obrazek promujący serial Wojownicze Żółwie Ninja zapoczątkowany w 2012 roku

Prawa do tworzenia gier opartych na marce Wojownicze Żółwie Ninja przeszły z rąk firmy Ubisoft do korporacji Activision. Amerykański gigant podpisał umowę z wytwórnią Nickelodeon Animation Studio, zgodnie z którą zajmie się dystrybucją trzech nowych gier osadzonych w uniwersum najnowszego serialu Wojownicze Żółwie Ninja (Teenage Mutant Ninja Turtles). Pierwsza z nich ukaże się latem. Na razie nie ujawniono szczegółów dotyczących którejkolwiek z produkcji (w tym tytułów) ani ich docelowych platform. Znając dotychczasową politykę firmy, można się spodziewać, że gry pojawią się na PC oraz na większości najpopularniejszych konsol.

Pierwszy odcinek najnowszego serialu animowanego komputerowo Teenage Mutant Ninja Turtles, wyemitowany został 29 września 2012 roku w USA. W naszym kraju można go oglądać od 4 listopada 2012 roku na stacji Nikcelodeon Polska pod tytułem Wojownicze Żółwie Ninja.

Jedną z najnowszych gier osadzonych w uniwersum zielonoskórych wojowników jest multiplatformowy TMNT – Wojownicze Żółwie Ninja. Tytuł stworzony został na kanwie filmu animowanego z 2007 roku. Produkcja powstała pod skrzydłami firmy Ubisoft, ale nie zdołała podbić serc recenzentów.