Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Train Giant (PC)
OkładkaThe Train Giant (PC)

The Train Giant PC

The Train Giant | A-Train 9

Strategia ekonomiczna rozgrywana w czasie rzeczywistym. Jako prezes firmy kolejowej musimy zadbać o rozwój społeczny i gospodarczy dużego wirtualnego miasta. W tym celu tworzymy sieć połączeń komunikacyjnych oraz budujemy osiedla mieszkalne, biurowce i fabryki.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | pociągi | transport

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Train Giant Premiera PC

15marca2012

pudełko PL

26października2012

producent: ARTDINK wydawca: UIG Entertainment wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Train Giant to strategia ekonomiczna, w której naszym głównym zadaniem jest rozbudowa systemu miejskich połączeń komunikacyjnych. Gra stanowi zmodyfikowaną wersję wypuszczonego tylko w Japonii A-Train 9 i podobnie jak wszystkie odsłony tego cyklu opracowana została przez zespół Artdink. Warto dodać, że studio to jest prawdziwym weteranem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w tworzeniu produkcji z tego gatunku.

Wcielamy się w prezesa firmy kolejowej, którego zadaniem jest zarządzanie siecią połączeń komunikacyjnych. Nie jesteśmy jednak ograniczeni jedynie do pociągów. Zamiast tego nasze obowiązki obejmują zajmowanie się wszystkimi aspektami systemów transportowych miasta. Podstawowym celem jest zapewnienie rozwiązań ułatwiających życie mieszkańcom i usprawniających funkcjonowanie lokalnego przemysłu. Oznacza to również dbanie o rozwój gospodarczy samej metropolii, więc sporo czasu spędzimy na stawianiu budynków użyteczności publicznej, obracaniu papierami wartościowymi, czy konstruowaniu specjalnych monumentów. Istotną rolę odgrywa też postęp technologiczny oraz aspekt ekologiczny. Jak widać zakres naszej działalności jest znacznie szerszy niż większości osób zajmujących stanowiska prezesa firmy kolejowej.

Pomimo tak dużego zakresu obowiązków sercem gry pozostaje tworzenie sieci połączeń kolejowych. Zabawę rozpoczynamy od wybudowania pierwszego dworca oraz rozplanowania ułożenia torów, a kluczową rolę odgrywa tu ukształtowanie terenu. Na rozwój metropolii wpływają też zmieniające się warunki pogodowe i klimatyczne. Do naszej dyspozycji oddano ponad kilkadziesiąt modeli pociągów, a elastyczny edytor pozwala łatwo dodawać własne. Ponadto możemy tworzyć również m.in. osiedla mieszkalne, budynki biurowe i fabryki. Gdy uzbieramy już odpowiednie fundusze dobrym pomysłem jest zainwestowanie ich na giełdzie w jedno z kilkadziesiąt przedsiębiorstw, co pozwala w krótkim czasie wypracować wysokie zyski.

Ostatnia modyfikacja 26 października 2012

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

The Train Giant cena w dniu premiery: 39,99 PLN

Wymagania wiekowe The Train Giant: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Train Giant Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
  • 1.2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7