Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2017, 10:36

autor: Adrian Werner

Railway Empire - zapowiedziano strategię ekonomiczną od autorów Patrician IV

Studio Gaming Minds i firma Kalypso Media zapowiedziały grę Railway Empire. Będzie to strategia ekonomiczna, w której zajmiemy się rozbudową sieci połączeń kolejowych w Stanach Zjednoczonych w XIX i XX wieku.

Kilka dni temu firma Kalypso Media zapowiedziała Dungeons 3. Okazuje się, że to nie jedyna nowa strategia ekonomiczna, której produkcję finansuje obecnie ten wydawca. Dzisiaj ujawniono bowiem projekt Railway Empire, traktujący o zarządzaniu firmą zajmującą się rozbudową sieci kolejowych. Gra zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera ma nastąpić pod koniec tego roku. Produkcja powstaje w studiu Gaming Minds, czyli zespole, który opracował m.in. Patrician IV oraz Grand Ages: Medieval.

RAILWAY EMPIRE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Gaming Minds Studio
  2. Wydawca: Kalypso Media
  3. Gatunek: strategia ekonomiczna
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: czwarty kwartał 2017 r.

Akcja Railway Empire osadzona zostanie na terytorium Stanów Zjednoczonych, a punktem startowym będzie początek 1830 roku. Naszym zadaniem ma być stworzenie kolejowego imperium i wygryzienie z rynku konkurencji. Rozgrywka toczyć się będzie w trakcie długiego przedziału czasowego, pozwalając nam na zabawę również w XX wieku.

W Railway Empire do naszych obowiązków należeć ma konstrukcja torów, kupowanie i ulepszanie pociągów oraz organizowanie transportu ludzi i dóbr. Konieczne okaże się także inwestowanie w stacje kolejowe, budynki zajmujące się naprawami, fabryki, a nawet atrakcje turystyczne dla pasażerów.

W Railway Empire zagramy pod koniec roku.  - Railway Empire - zapowiedziano strategię ekonomiczną od autorów Patrician IV - wiadomość - 2017-02-24
W Railway Empire zagramy pod koniec roku.

W grze znajdziemy ponad czterdzieści typów pociągów, a podczas zabawy wykorzystamy ponad trzysta różnorodnych technologii, podzielonych na pięć okresów historycznych. Wszystkim tym będziemy się bawili w kampanii, samodzielnych scenariuszach oferujących konkretne wyzwania lub w trybie swobodnym, pozwalającym na rozbudowę biznesu bez żadnych narzucanych odgórnie zadań.

Rozgrywkę urozmaici konkurencja sterowana przez sztuczną inteligencję. Gra pozwoli na zabawę z maksymalnie trzema innymi firmami, choć mniej doświadczeni gracze będą mogli ustawić dla siebie tylko jednego lub dwóch rywali. Walka o pozycję na rynku nie ograniczy się tylko do czysto biznesowych zagrywek. Możliwe ma być również sabotowanie działań innych przedsiębiorstw za pomocą bandytów i szpiegów.

  1. Oficjalna strona Kalypso Media
Railway Empire - zapowiedziano strategię ekonomiczną od autorów Patrician IV - ilustracja #2
Railway Empire - zapowiedziano strategię ekonomiczną od autorów Patrician IV - ilustracja #3
Railway Empire - zapowiedziano strategię ekonomiczną od autorów Patrician IV - ilustracja #4
Railway Empire - zapowiedziano strategię ekonomiczną od autorów Patrician IV - ilustracja #5