Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2017, 14:15

autor: AlexB

Seria Hidden and Dangerous dostępna do kupienia w serwisie GOG.com

Oferta serwisu GOG.com powiększyła się o kolejne dwa tytuły. W sklepie możemy od wczoraj znaleźć pierwszą i drugą odsłonę cyklu Hidden and Dangerous, czyli popularnych taktycznych strzelanin drugowojennych.

SERIA HIDDEN AND DANGEROUS W SKRÓCIE:
  • deweloper: Illusion Softworks (obecnie 2K Czech);
  • strzelaniny taktyczne rozgrywające się podczas drugiej wojny światowej;
  • pierwsza część pojawiła się na rynku w 1999 roku, druga w 2003;
  • od wczoraj w serwisie GOG.com dostępne są ekskluzywne wersje cyfrowe obu tytułów.

Miłośnicy serii Hidden and Dangerous mogą mieć powody do zadowolenia. W serwisie GOG.com pojawiła się okazja do nabycia cyfrowych wersji obydwu części kultowego cyklu strzelanin taktycznych od studia Illusion Softworks. Pierwszą odsłonę, wraz z dodatkiem, można kupić za 24,59 złotych. Drugą, również sprzedawaną z rozszerzeniem, wyceniono na 39,69 złotych. Istnieje również możliwość zakupienia dwupaku za 64,28 złotych. Obie produkcje zostały przystosowane do współczesnych systemów, dlatego decydując się na ich nabycie mamy pewność, że gra uruchomi się na naszym komputerze bez najmniejszych problemów. Z racji pojawienia się serii Hidden and Dangerous w serwisie GOG.com, możemy również dostać wszystkie dostępne tytuły 2K Games z 75% zniżki. Oferta ważna jest do poniedziałku 27 lutego.

Ci komandosi po raz pierwszy wkroczyli do akcji już prawie 18 lat temu. - Seria Hidden and Dangerous dostępna do kupienia w serwisie GOG.com - wiadomość - 2017-02-24
Ci komandosi po raz pierwszy wkroczyli do akcji już prawie 18 lat temu.

Pierwsza część cyklu Hidden and Dangerous zadebiutowała na rynku w lipcu 1999 roku i szybko zdobyła sporą popularność. Ta stworzona przez studio Illusion Softworks (dzisiaj znane jako 2K Czech) trzecioosobowa strzelanina taktyczna pozwalała graczom na wcielenie się w brytyjskiego komandosa, wykonującego coraz trudniejsze misje, rozgrywające się na terenach okupowanych przez Niemców podczas drugiej wojny światowej. Tytuł wyróżniał się między innymi całkiem zaawansowaną, jak na czasy powstania, fizyką ruchu postaci, wysokim poziomem trudności, możliwością wydawania rozkazów naszym podwładnym oraz różnorodnymi misjami. W 2002 roku wydano odświeżoną wersję oryginału, Hidden and Dangerous Deluxe, która zawierała szereg usprawnień oraz rozszerzenie – Fight for Freedom, dodające aż trzy kampanie oraz nowe bronie do wykorzystania zarówno w trybie dla pojedynczego, jak i wielu graczy.

Komandosi wybrali się w góry, bynajmniej nie w celach turystycznych. - Seria Hidden and Dangerous dostępna do kupienia w serwisie GOG.com - wiadomość - 2017-02-24
Komandosi wybrali się w góry, bynajmniej nie w celach turystycznych.

W 2003 roku pojawił się sequel – Hidden and Dangerous 2, rozwijający elementy rozgrywki zaprezentowane w pierwowzorze, a także dodający kilka nowości, jak na przykład możliwość zmiany widoku na FPP i nowe rodzaje zadań. Również on doczekał się swojego rozszerzenia. Drużyna Szabla pozwoliła na rozegranie 20 nowych misji oraz wyposażenie się w szereg broni niedostępnych w podstawowej wersji gry.

Do dziś nie doczekaliśmy się kontynuacji cyklu. Studio 2K Games od lat milczy na jego temat. Oferta GOG z pewnością jednak odrobinę osłodzi taki stan rzeczy.