Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2017, 14:57

autor: Draug

Wieści ze świata (Civilization VI, Nintendo Switch, Steep) 24/2/2017

Dziś piszemy o debiucie DLC z Australią i aktualizacji ze wsparciem dla modów do Sid Meier’s Civilization VI, o wytrzymałości baterii konsoli Nintendo Switch w grze The Legend of Zelda: Breath of the Wild oraz o bezpłatnym dodaniu drugiej mapy do Steep (Alaski). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Civilization VI – Australia i wsparcie dla modów już dostępne

Studio Firaxis Games zapewniło wreszcie pełne wsparcie dla modów (przez Warsztat Steam) w grze Sid Meier’s Civilization VI – stało się to wraz z wypuszczeniem aktualizacji Australian Summer 2017, której zapowiedź omawialiśmy przedwczoraj. Druga istotna nowość to możliwość dobierania się graczy w grupy w trybie wieloosobowym (jest to swoiste rozszerzenie funkcji zawierania sojuszy). Oprócz tego m.in. dodano opcję rozpoczynania gry w miejscu odpowiadającym rzeczywistemu położeniu danej cywilizacji, poprawiono wyważenie rozgrywki, ulepszono sztuczną inteligencję komputerowych przeciwników i wyeliminowano garść błędów. Z pełną listą zmian zapoznacie się tutaj.

Ponadto razem z „australijską” aktualizacją w ręce graczy trafiło DLC, które wprowadza Australię jako grywalną nację (wraz z przypisanym do niej scenariuszem „Potentat australijskiego pustkowia”). Po szczegółowy opis cech tej cywilizacji zapraszam do naszej przedwczorajszej wiadomości. Zgodnie z przewidywaniami, cena dodatku wyniosła 4,99 euro (ok. 22 zł).

Bateria Nintendo Switch trzyma 2,5 godziny w Zelda: Breath of the Wild

Choć jej rynkowa premiera nastąpi 3 marca, Nintendo wysłało już konsolę Switch w różne zakątki świata, by pozwolić przetestować ją specjalistom. Jednym z nich jest youtuber GameXplain, który przeprowadził test wytrzymałości baterii urządzenia w trybie przenośnym, grając w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Wynik wyniósł 2 godziny i 28 minut. To niezbyt dużo, ale trzeba mieć na uwadze, że gra była uruchomiona przy maksymalnym rozjaśnieniu ekranu i włączonym Wi-Fi – zmiana tych parametrów mogłaby poprawić rezultat. Poza tym test zgadza się z zapowiedziami samego giganta z Kioto, który podaje, że bateria Switcha wytrzymuje ok. od 2,5 do 6,5 godziny, zależnie od zastosowania.

Steep – Alaska dodana w darmowym DLC (aktualizacji)

Zgodnie z pierwotnymi zapowiedziami, świat gry Steep, do tej pory składający się tylko z alpejskich zboczy, został znacząco rozszerzony poprzez dodanie drugiej rozległej mapy – Alaski. Co najważniejsze, ta duża porcja zawartości została udostępniona za darmo – wystarczy pobrać najnowszą aktualizację do tego symulatora ekstremalnych sportów zimowych od Ubisoftu. Na Alasce czeka na Was 21 nowych wyzwań (plus dwa duże typu Invitational), kolejna Górska Opowieść i świeże przedmioty do personalizacji postaci. Równocześnie podniesiono maksymalny poziom z 25. do 30. oraz wyeliminowano szereg niedoróbek. Kompletną listę zmian znajdziecie tutaj.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Tokyo Tattoo Girls
 2. Adventure Pop
 3. Ys VIII: Lacrimosa of Dana
 4. Yoku's Island Express
 5. Steep
 6. Serial Cleaner
 7. Super Bomberman R
 8. Mass Effect: Andromeda

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands – Bezlitośni (PL)
 2. Prey – Mimikowe szaleństwo
 3. Pamela – Downfall
 4. Observer – fragment rozgrywki #1
 5. Mass Effect: Andromeda – Natalie Dormer jako dr Lexi T’Perro
 6. Horizon Zero Dawn – Wyróżnienia
 7. Ruiner – zwiastun #2