Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPSV
Okładka Tokyo Tattoo Girls (PC)

Tokyo Tattoo Girls

Gra strategiczna, w której gracz trafia do odciętego od świata Tokio; w celu zaprowadzenia ładu na ulicach zostało ono podzielone na dwadzieścia trzy strefy znajdujące się pod kontrolą ugrupowań znanych jako Kumi, które wspólnie tworzą tak zwaną Unię.

Strategiczne | turowe | 2D

Tokyo Tattoo Girls jest oryginalną grą strategiczną, opracowaną przez japońskie studio Sushi Typhoon Games. Jej wydaniem na platformie PC i PSV zajęła się firma NIS America.

Fabuła

Jak sugeruje tytuł, akcja Tokyo Tattoo Girls rozgrywa się na terenie stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni. Miasto zostało odcięte od świata zewnętrznego, a chcąc zaprowadzić ład i porządek na jego ulicach, postanowiono podzielić je na 23 strefy. Poszczególne dzielnice znajdują się pod kontrolą ugrupowań znanych jako Kumi, które wspólnie tworzą tak zwaną Unię (ang. Union). Krążą plotki, że ucieczka z tego nietypowego więzienia jest możliwa, jednak warunkiem koniecznym do spełnienia jest pokonanie wszystkich Kumi.

Mechanika

W Tokyo Tattoo Girls gracz przejmuje kontrolę nad nastoletnimi dziewczynami, których zadaniem jest oczywiście znalezienie drogi ucieczki z Tokio. Bohaterki dysponują zróżnicowanymi, potężnymi zdolnościami, jakie zapewniają im tytułowe tatuaże. Filar rozgrywki stanowią kolejne starcia z przeciwnikami, podczas których kluczem do sukcesu jest umiejętne wykorzystanie potencjału bojowego poszczególnych heroin. O postępach w podboju miasta jesteśmy natomiast informowani za pośrednictwem mapy taktycznej, na której zaznaczono strefy wpływów poszczególnych grup. Sama fabuła jest z kolei przekazywana poprzez animowane przerywniki filmowe.

Kwestie techniczne

Tokyo Tattoo Girls może się pochwalić przyjemną dla oka, dwuwymiarową oprawą graficzną, utrzymaną w charakterystycznej, mangowej stylistyce. Co ciekawe, w trakcie pracy nad poszczególnymi tatuażami deweloperzy inspirowali się zarówno tradycyjnymi japońskimi wzorcami, jak i dziełami Kojiego Tanaki.

Pomimo kreskówkowej otoczki, opisywana tutaj produkcja została stworzona z myślą o dorosłym odbiorcy – znalazło się tu miejsce zarówno na przemoc, jak i na mniej lub bardziej subtelną nagość.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tokyo Tattoo Girls

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.

Wymagania sprzętowe Tokyo Tattoo Girls

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 2.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650/Radeon HD 7700 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8.1/10
Minimalne: Dual Core 2.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650/Radeon HD 7700 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7

PC
PSV