Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2017, 10:28

autor: AlexB

Ghost Story Games - nowe studio Kena Levine'a na zgliszczach Irrational Games

Irrational Games powróciło pod nową nazwą. Współtwórcy między innymi System Shock 2 oraz serii BioShock są obecnie znani jako Ghost Story Games. Ponoć prace nad nową grą trwają.

Studio Irrational Games, współtwórcy między innymi serii BioShock, System Shock 2 i SWAT 4, zostało zamknięte w 2014 roku, tuż po wyprodukowaniu dwóch dodatków DLC do BioShock InfiniteBurial at the Sea – Episode One oraz Episode Two. Jego członkowie nie pozostali jednak bierni. Część deweloperów, pracujących później dla The Molasses Flood, stworzyła The Flame in the Flood, czyli postapokaliptyczny survival. Inni skupili się wokół Kena Levine'a, jednego z założycieli Irrational Games, który w 2014 roku stwierdził, że chce odrobinę przedefiniować swoją wizję tworzenia gier i popracować z mniejszym zespołem, nadal silnie związanym z firmą Take-Two. Zaznaczył on również, że projektowanie nowego tytułu zajmie sporo czasu. Wszystko wskazuje na to, że proces transformacji powoli dobiega końca. Wczoraj na Twitterze pojawiła się informacja, że na zgliszczach Irrational Games powstało Ghost Story Games.

Oficjalne logo Ghost Story Games. - Ghost Story Games - nowe studio Kena Levine'a na zgliszczach Irrational Games - wiadomość - 2017-02-27
Oficjalne logo Ghost Story Games.

Nowe studio zostało założone przez dwunastu byłych członków Irrational Games, między innymi dyrektora artystycznego Shawna Robertsona i producenta Dona Roya. Obecnie Ghost Story Games zatrudnia dwudziestu pięciu pracowników, nad którymi kontrolę sprawuje Ken Levine. Zgodnie z wpisem na oficjalnej stronie dewelopera, ich cel jest prosty – tworzenie gier, których rozgrywka będzie tak samo wymagająca jak historia. Dodano również, że nowe produkcje studia powinny przypaść do gustu fanom serii BioShock. W zamierzeniu twórcy chcieliby zaprezentować graczom inspirujące i intrygujące światy oraz proponować innowacyjne rozwiązania problemów, z którymi musi obecnie borykać się branża elektronicznej rozrywki.

Na razie nie ma żadnych szczegółowych informacji na temat debiutanckiego projektu Ghost Story Games. Jak zdradził jednak Jeremy Carson, jeden z programistów, jest on już w produkcji. Ten fakt może potwierdzać również to, że studio prowadzi obecnie rekrutację. Czy zatem w zaciszu siedziby Ghost Story Games powstaje gra, o planach której Levine mówił jeszcze w 2015 roku? Tego nie wiadomo. Więcej wiadomości na ten temat powinno pojawić się jednak już niedługo.

Jak będzie ostatecznie wyglądał nowy projekt Kena Levine'a? - Ghost Story Games - nowe studio Kena Levine'a na zgliszczach Irrational Games - wiadomość - 2017-02-27
Jak będzie ostatecznie wyglądał nowy projekt Kena Levine'a?