Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2021, 17:10

Open Transport Tycoon Deluxe debiutuje na Steamie

Opensource’owa wersja Transport Tycoon Deluxe zadebiutowała na Steamie. OpenTTD można pobrać na platformie Valve za darmo.

W SKRÓCIE:
  • OpenTTD zadebiutował na Steamie.
  • Gra pojawiła się na platformie przy okazji premiery wersji 1.11.
  • Produkcja jest darmową strategią opartą na Transport Tycoon Deluxe.

OpenTTD to gra oparta na Transport Tycoon Deluxe. Produkcja o otwartym kodzie źródłowym jest stale rozwijana i dostępna dla graczy za darmo. Teraz można ją pobrać również za pośrednictwem Steama. OpenTTD trafiło bowiem na platformę Valve przy okazji premiery wersji 1.11. Gra dostępna jest w polskiej wersji językowej.

OpenTTD to strategia czasu rzeczywistego, w której wcielamy się w przedsiębiorcę z branży transportowej. Naszym celem jest rozwinięcie małej firmy w wielką sieć obejmującą cały świat gry. Mamy więc do czynienia z jedną z klasycznych produkcji ze złotej ery tycoonów.

Samo powstanie OpenTTD związane jest z burzliwymi losami konwersji oryginalnego Transport Tycoon na pecety z systemem Windows. Oficjalna wersja przeniesiona z MS-DOS okazała się uboga oraz obfitująca w błędy. Szwedzki programista Ludvig Strigeus postanowił więc w 2003 roku stworzyć nową, lepiej dostosowaną do możliwości współczesnych komputerów. Od tego czasu projekt jest stale rozwijany. Gra wzbogaca się o nowe funkcje oraz ulepszenia. Usuwane są również wszelkie bugi. Od początku była ona dostępna za darmo. Aktualnie pracuje nad nią cały zespół ludzi nazywający się OpenTTD Team.