Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2018, 10:05

Blizzard bawi się przełącznikiem - Diablo 3 na Switcha potwierdzone?

Firma Blizzard zamieściła na Twitterze interesujący film, który może sugerować, że plotki na temat przeniesienia Diablo 3 na Nintendo Switch są prawdziwe. Tytuł miałby pojawić się na konsoli giganta z Kioto na początku 2019 roku.

W ubiegłym tygodniu świat obiegła plotka, że popularna sieciowa strzelanka od studia Epic Games, Fortnite, oraz ostatnia odsłona kultowej serii hack & slashy, Diablo 3, pojawią się na Nintendo Switch. Jej źródłem był Marcus Sellers, dziennikarz branżowy, który powoływał się na „zasłyszane informacje”. Jak się okazuje, jego słowa mogą znaleźć potwierdzenie w rzeczywistości szybciej, niż ktokolwiek przypuszczał, przynajmniej jeśli chodzi o tę drugą produkcję. Firma Blizzard opublikowała bowiem na Twitterze krótki, lecz interesujący film, który niemal z miejsca wielu fanów uznało za zapowiedź pojawienia się Diablo 3 na Nintendo Switch.

Czy faktycznie posiadacze Switcha będą mogli wkrótce cieszyć się z obecności Diablo 3 na ich konsoli? - Blizzard bawi się przełącznikiem - Diablo 3 na Switcha potwierdzone? - wiadomość - 2018-03-02
Czy faktycznie posiadacze Switcha będą mogli wkrótce cieszyć się z obecności Diablo 3 na ich konsoli?

Na sześciosekundowym filmiku widzimy małą lampkę nocną, noszącą dość oczywistą nazwę Diablo Night Light (dostępna w sprzedaży między innymi na Amazonie). Jeden z przedstawicieli studia trzykrotnie włącza ją i wyłącza. Całość okraszona jest podpisem „Sweet dreams” (Słodkich snów). Teoretycznie nie ma w tym nic niezwykłego. Lecz przeanalizujmy wpis dogłębniej. Gaszenie i zapalanie światła, co raczej nie powinno być dla nikogo wielkim zaskoczeniem, dokonywane jest za pomocą przełącznika (po angielsku switch). Powtarzalność tej czynności wyraźnie zwraca uwagę na ten element. W tym momencie pojawia się pytanie, dlaczego akurat teraz, nieco ponad tydzień od publikacji plotek dotyczących portu Diablo 3 na Nintendo Switch, pojawił się post tak bardzo eksponujący motyw kojarzący się z konsolą giganta z Kioto? Dla wielu odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta – Sellers okazał się wiarygodnym źródłem informacji i wkrótce możemy spodziewać się tego głośnego hack & slasha na hybrydowej platformie Nintendo. Oczywiście należy zachować odpowiedni dystans do tych informacji. Opublikowany przez firmę Blizzard post zawsze może być jedynie ciekawostką lub zwykłą zabawą z fanami. Na odpowiedź, czym faktycznie jest tajemniczy film, musimy poczekać do oficjalnej zapowiedzi.

Z pozoru zwykła zabawa lampką nocną stała się pretekstem do spekulacji. - Blizzard bawi się przełącznikiem - Diablo 3 na Switcha potwierdzone? - wiadomość - 2018-03-02
Z pozoru zwykła zabawa lampką nocną stała się pretekstem do spekulacji.

Według Sellersa, Diablo 3 na Nintendo Switch pojawi się na początku 2019 roku. Najprawdopodobniej tytuł zostanie wydany w wersji Eternal Collection, czyli zawierającej oba płatne dodatki i wszystkie opublikowane aktualizacje. Edycja ta jest dostępna od zeszłego czerwca na PlayStation 4 oraz Xboksie One. Co ciekawe, zgodnie ze słowami Sellersa, Diablo 3 na Switcha będzie zawierało ekskluzywny tryb wieloosobowy, który umożliwi lokalną zabawę z wykorzystaniem kilku konsol jednocześnie. Hack & slash od Blizzarda jako gra imprezowa? Czemu nie.