Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2018, 09:46

autor: Adrian Werner

Battlefield V - powrót do II wojny światowej coraz bardziej prawdopodobny

W sieci pojawiły się plotki wskazujące, że następnym projektem studia DICE jest osadzone w realiach II wojny światowej Battlefield V. Według tych samych źródeł nieprawdziwe są doniesienia o Battlefield: Bad Company 3... przynajmniej na ten moment.

Według plotek gra zatytułowana zostanie Battlefield V. - Battlefield V - powrót do II wojny światowej coraz bardziej prawdopodobny  - wiadomość - 2018-03-02
Według plotek gra zatytułowana zostanie Battlefield V.

Coraz więcej wskazuje na to, że kolejna odsłona cyklu Battlefield osadzona będzie w realiach II wojny światowej. Źródłem najnowszych spekulacji stał się artykuł serwisu VentureBeat, napisany w oparciu o doniesienia anonimowych informatorów. Na potwierdzenie swoich słów przekazali również screen mający pochodzić z wczesnej wersji projektu. Wynika z niego, że gra zatytułowana zostanie Battlefield V.

Fakt, że w tym roku doczekamy się nowej odsłony cyklu jest znany od dawna. Od dłuższego czasu krążą również plotki, że gra zaoferuje powrót do realiów II wojny światowej. Pierwsze doniesienia na ten temat pojawiły się w zeszłym roku. Ponadto kilka tygodniu temu w portfolio szwedzkiego grafika Petera Olofssona Hermanruda znaleziono modele karabinów wykorzystywanych w tym konflikcie. Twórca ten do maja 2017 r. pracował w studiu DICE, gdzie był głównym artystą odpowiedzialnym za projektowanie uzbrojenia.

Oczywiście do czasu oficjalnej zapowiedzi wszystkie te informacje należy traktować jedynie jako niepotwierdzone plotki. Częstotliwość ich pojawiania sugeruje jednak, że znajdą pokrycie w rzeczywistości.

Wydaje się, że na kontynuację Battlefield: Bad Company 2 przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać. - Battlefield V - powrót do II wojny światowej coraz bardziej prawdopodobny  - wiadomość - 2018-03-02
Wydaje się, że na kontynuację Battlefield: Bad Company 2 przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać.

Powrót do II wojny światowej ma zresztą sens. Poprzednia odsłona cyklu, czyli wydane w 2016 r. Battlefiield 1, postawiła na I wojnę światową i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Nie bez znaczenia jest także wielki sukces Call of Duty: WWII, który pokazał, że gracze stęsknili się za tym konfliktem.

Co ciekawe, według źródeł VentureBeat, firma Electronic Arts z dużym wyprzedzeniem przewidziała zmęczenie współczesnymi i futurystycznymi konfliktami. Wydawca uznał jednak, że postawienie od razu na II wojnę światową jest zbyt ryzykowne, dlatego wpierw opracowano grę w realiach I wojny światowej, co miało zapewnić twórcom pole manewru, na wypadek gdyby okazało się, że ich prognozy są chybione.

Źródła VentureBeat twierdzą również, że nieprawdziwe są plotki odnośnie trwających prac nad Battlefield: Bad Company 3. Electronic Arts na razie nie zamierza tworzyć tej gry, ale firma zdaje sobie sprawę z tego, że na taki projekt czeka wielu graczy. Dlatego też potencjalna kontynuacja traktowana jest jako as w rękawie wydawcy, schowany na wypadek, gdyby marka musiała szybko zmienić kierunek rozwoju.

  1. Oficjalna strona cyklu Battlefield