Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2023, 09:20

autor: Adrian Werner

Rozwój Diablo 3 dobiega końca, przed nami ostatni sezon z nową zawartością

Studio Blizzard zamierza godnie pożegnać Diablo 3. 29. sezon, czyli ostatni z nową zawartością, przyniesie masę zmian, o które gracze prosili od dawna, w tym tryb zainspirowany rozwiązaniami z Path of Exile.

Źródło fot. Activision Blizzard.
i

Obecnie oczy wszystkich fanów Blizzarda zwrócone są w stronę Diablo IV, ale zespół ma w planach jeszcze jedną dużą aktualizację z nową zawartością do trzeciej odsłony cyklu. Na oficjalnej stronie studia opublikowano artykuł, opisujący szczegóły dotyczące 29. sezonu Diablo III. Wraz z jego premierą dobiegnie końca rozwój owej produkcji. W przyszłości gra będzie otrzymywała kolejne sezony, ale będą one jedynie powtórkami tych wcześniejszych.

  1. Jedną z najważniejszych nowości będzie tryb Solo Self Found, zainspirowany tym z Path of Exile. To wariant rozgrywki dla pojedynczego gracza, w którym zabraknie opcji tworzenia grup i handlowania z innymi użytkownikami. Wszystko trzeba więc będzie zdobyć samodzielnie. Solo Self Found otrzyma własne tabele rankingowe i poza standardową wersją posiadać ma także wariant „hardcore’owy”.
  2. Motywem przewodnim sezononu będą tzw. Visions of Enmity. W świecie gry zaczną pojawiać się magiczne szczeliny, w których znajdziemy niebezpieczne potwory i cenne łupy.
  3. Blizzard chce zostawić Diablo 3 w możliwie jak najlepszym stanie, więc sezon 29. przyniesie także masę zmian w mechanizmach i balansie, o które prosiła społeczność.
  4. Gracze będą mogli przypisać łącznie 800 punktów mistrzowskich (tzw. „paragonów”) swoim postaciom. Wcześniej można było przydzielić tylko 50 takich punktów do każdego atrybutu, a po zmianach możliwe ma być przydzielenie po 200 do jednej cechy.
  5. Nie zabraknie także licznych poprawek błędów.
Rozwój Diablo 3 dobiega końca, przed nami ostatni sezon z nową zawartością - ilustracja #1
W 29. sezonie pojawią się szczeliny prowadzące do miejsc wypełnionych niebezpiecznymi potworami i cennymi łupami. Źródło: Activision Blizzard.

Wszystkie te zmiany będzie można sprawdzić na serwerach testowych w dniach 15–29 sierpnia. Premiery 29. sezonu należy się spodziewać 8 lub 15 września.

  1. Zło powróciło - recenzja gry Diablo III
  2. Diablo III – oficjalna strona gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej