Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2021, 01:00

Diablo 2: Resurrected zadebiutuje w 2021 roku na pecetach i konsolach

Diablo 2: Resurrected zostało oficjalnie potwierdzone w trakcie otwarcia BlizzConu 2021. Kultowa klasyka doczeka się wizualnego odświeżenia, portów na konsole i kilku usprawnień systemowych.

W SKRÓCIE:
  1. Diablo 2: Resurrected pojawi się w 2021 roku na pecetach i konsolach.
  2. Poza wizualnym odświeżeniem gry dostaniemy m.in. międzyplatformowe postępy.

Diablo 2: Resurrected, zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, pojawi się w 2021 roku na PC, PS4, PS5, Xboksie One, Series X|S i Nintendo Switch. Firma Blizzard wraz ze studiem Vicarious Visions przenoszą w trójwymiar kultową produkcję, dbając o to, by hardkorowi fani oryginału nie byli zawiedzeni.

Oprawa wizualna zostanie dostosowana do dzisiejszych standardów. Diablo 2: Resurrected dzięki pełnemu renderingowi 3D, dynamicznemu oświetleniu, odnowionym animacjom i efektom zaklęć oraz wsparciu dla rozdzielczości 4K nie będzie odstawało tak bardzo od współczesnych tytułów. Dodatkowo jeśli nowa grafika nie przypadnie nam do gustu, będziemy mogli „w locie”, jednym przyciskiem, powrócić do klasycznej oprawy 2D. Usprawnienia pojawią się także w aspekcie audio. Poza implementacją dźwięku 7.1, deweloperzy dodają nowe efekty, które będą miały na celu poprawić płynące z rozgrywki doznania. Filmiki przerywnikowe zostaną odtworzone krok po kroku, zachowując klimat oryginału. Nie będą to zwykłe zabiegi upscalowania grafiki i rozciągania obrazu do 16:9.

Zmiany zajdą także w rozgrywce, choć nie będą one drastyczne. Otrzymamy opcję automatycznego podnoszenia złota, powiększoną skrytkę na przedmioty wraz ze współdzieleniem jej między postaciami, usprawnioną drabinkę i rankingi sezonowe oraz lepszy interfejs, który przedstawi nam więcej informacji o naszych statystykach. Diablo 2: Resurrected zaoferuje także międzyplatformowe postępy, choć musimy mieć na uwadze, że grę będziemy musieli kupić na każdej platformie osobno.

Zremasterowane Diablo 2 zawierać będzie podstawkę oraz dodatek Pan Zniszczenia, co przełoży się na dostęp do wszystkich siedmiu klas oraz pięciu aktów historii. Chętni mogą zapisać się do testów wczesnej wersji pecetowej na oficjalnej stronie gry.

  1. Oficjalna strona Diablo 2