Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2012, 08:15

autor: Sigmar

15 rocznica serii Diablo. Problemy Diablo III w Korei Południowej

Blizzard świętuje 15 rocznicę pojawienia się na rynku gier komputerowych serii Diablo. W tle tego wydarzenia pojawiają się doniesienia o problemach z zatwierdzeniem gry w Korei.

Kilka dni temu, a dokładnie 31 grudnia zeszłego roku, seria Diablo obchodziła swoją 15 rocznicę istnienia. Z tej okazji firma Blizzard Entertainment przygotowała specjalną stronę, na której na fanów czekało kilka miłych niespodzianek.

15 rocznica serii Diablo. Problemy Diablo III w Korei Południowej - ilustracja #1

Swoje przemyślenia dotyczące 15-lecia przedstawiają Jay Wilson, główny projektant gry, oraz Chris Metzen, starszy wiceprezes ds. fabuły i licencji. Poza dwoma krótkimi wywiadami, możemy także obejrzeć trwającą ponad 10 minut retrospekcję serii Diablo, w której pojawiły się dotąd niepublikowane fragmenty filmików z trzeciej części gry. Wszystkie materiały zostały opatrzone polskimi napisami.

15 rocznica serii Diablo. Problemy Diablo III w Korei Południowej - ilustracja #2

Niestety, w dalszym ciągu wielką niewiadomą pozostaje data premiery Diablo III. Według ostatnich doniesień, Blizzard ma problemy w uzyskaniu zatwierdzenia gry przez koreańską Game Rating Board (rządowa instytucja zajmująca się oceną i klasyfikacją gier). Jak donosi The Korean Times, największym punktem spornym okazuje się być dom aukcyjny za prawdziwe pieniądze, który przez część członków rady postrzegany jest jako forma hazardu. Czy przełomowy system, jaki ma pojawić się w najnowszej odsłonie serii Diablo, okaże się być jej największym problemem?