Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Diablo Battle Chest (PC)
OkładkaDiablo Battle Chest (PC)

Diablo Battle Chest PC

Zestaw trzech tytułów należących do cyklu zręcznościowych RPG-ów Diablo. W jego skład wchodzi Diablo, Diablo II oraz Diablo II: Lord of Destruction. Pierwsza z tych produkcji jest w języku angielskim, a pozostałe w wersji polskiej.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Diablo Battle Chest Premiera PC

2listopada2001

pudełko PL

30listopada2001

producent: Blizzard Entertainment wydawca: Blizzard Entertainment wydawca PL: CD Projekt S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Diablo Battle Chest to rozbudowany zestaw, w którego skład wchodzą Diablo po angielsku, Diablo II oraz Diablo II: Lord of Destruction w wersji polskiej. Oprócz gier w pakiecie znajdziemy również specjalny poradnik do gry opracowany przez Brady Games oraz płyty audio z utworami z gier.

Diablo to gra akcji cRPG osadzona w mrocznym świecie fantasy, gdzie zło wydostało się na powierzchnię, siejąc terror i zniszczenie. W królestwie Khandaras, rządzonym przez szalonego króla, którego syn zniknął w tajemniczych okolicznościach, zapanował chaos. Gracz wciela się w bohatera, który próbując rozwiązać tajemnicę rozpoczyna wędrówkę do źródła zła. Przygodę rozpoczynamy w miasteczku Tristram, zamieszkałym przez ostatnich ocalałych z pogromu mieszkańców. Miejscowa katedra zbudowana na ruinach starożytnego monasteru prowadzi w głąb katakumb, skąd na powierzchnie wypełza wszelkie zło.

W Diablo II Pan Terroru powrócił i ponownie trzeba stawić czoła jemu i jego sługom. Akcja gry toczy się niedługo po wydarzeniach znanych z pierwszej części gry, a gracz musi zmierzyć się z jeszcze potężniejszym przeciwnikiem, próbującym uwolnić w z piekieł swoich dwóch braci - Baala i Mefisto.

Diablo II: Lord of Destruction to dodatek poszerzający świat gry o nowy akt, rozgrywający się na Wyżynach Barbarzyńców. Ostatni z demonów – Bhaal, wraz z hordami sług zła, zmierza do ukrytego w górach magicznego kamienia, chroniącego świat przed śmiertelnym niebezpieczeństwem z Piekieł. Naszym celem jest przeszkodzić mu w zniszczeniu ostatniej nadziei ludzkości. Dodatek wprowadza również dwie nowe klasy postaci: Druida i Zabójczynię.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 5 CD + AUDIO

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 355 głosów czytelników.

Diablo Battle Chest cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Wymagania wiekowe Diablo Battle Chest: 16+

Diablo Battle Chest Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D