Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Diablo Battle Chest (PC)

Diablo Battle Chest PC

Zestaw trzech tytułów należących do cyklu zręcznościowych RPG-ów Diablo. W jego skład wchodzi Diablo, Diablo II oraz Diablo II: Lord of Destruction. Pierwsza z tych produkcji jest w języku angielskim, a pozostałe w wersji polskiej.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | RPG akcji

PC Windows
Okładka Diablo Battle Chest (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2listopada2001

30listopada2001

pudełko PL

Diablo Battle Chest to rozbudowany zestaw, w którego skład wchodzą Diablo po angielsku, Diablo II oraz Diablo II: Lord of Destruction w wersji polskiej. Oprócz gier w pakiecie znajdziemy również specjalny poradnik do gry opracowany przez Brady Games oraz płyty audio z utworami z gier.

Diablo to gra akcji cRPG osadzona w mrocznym świecie fantasy, gdzie zło wydostało się na powierzchnię, siejąc terror i zniszczenie. W królestwie Khandaras, rządzonym przez szalonego króla, którego syn zniknął w tajemniczych okolicznościach, zapanował chaos. Gracz wciela się w bohatera, który próbując rozwiązać tajemnicę rozpoczyna wędrówkę do źródła zła. Przygodę rozpoczynamy w miasteczku Tristram, zamieszkałym przez ostatnich ocalałych z pogromu mieszkańców. Miejscowa katedra zbudowana na ruinach starożytnego monasteru prowadzi w głąb katakumb, skąd na powierzchnie wypełza wszelkie zło.

W Diablo II Pan Terroru powrócił i ponownie trzeba stawić czoła jemu i jego sługom. Akcja gry toczy się niedługo po wydarzeniach znanych z pierwszej części gry, a gracz musi zmierzyć się z jeszcze potężniejszym przeciwnikiem, próbującym uwolnić w z piekieł swoich dwóch braci - Baala i Mefisto.

Diablo II: Lord of Destruction to dodatek poszerzający świat gry o nowy akt, rozgrywający się na Wyżynach Barbarzyńców. Ostatni z demonów – Bhaal, wraz z hordami sług zła, zmierza do ukrytego w górach magicznego kamienia, chroniącego świat przed śmiertelnym niebezpieczeństwem z Piekieł. Naszym celem jest przeszkodzić mu w zniszczeniu ostatniej nadziei ludzkości. Dodatek wprowadza również dwie nowe klasy postaci: Druida i Zabójczynię.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 5 CD + AUDIO

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 350 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Wymagania wiekowe Diablo Battle Chest

16+

Wymagania sprzętowe Diablo Battle Chest

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Rozdajemy 100 kluczy do bety Diablo III – dzień 2
Rozdajemy 100 kluczy do bety Diablo III – dzień 2

wiadomość28 lutego 2012

Wczoraj mieliśmy dla Was 20 kluczy do wersji beta gry Diablo III, dziś możemy zaoferować Wam kolejne trzydzieści! Tym razem jednak nie będzie tak łatwo. Przygotowaliśmy dla Was bardziej wymagające zadanie, a jest nim najzwyklejsza w świecie krzyżówka!

15 rocznica serii Diablo. Problemy Diablo III w Korei Południowej
15 rocznica serii Diablo. Problemy Diablo III w Korei Południowej

wiadomość5 stycznia 2012

Blizzard świętuje 15 rocznicę pojawienia się na rynku gier komputerowych serii Diablo. W tle tego wydarzenia pojawiają się doniesienia o problemach z zatwierdzeniem gry w Korei.

Co w Blizzardzie piszczy? - część 17
Co w Blizzardzie piszczy? - część 17

wiadomość8 lipca 2010

W ostatnich dniach wokół gier Blizzarda sporo się działo – dotyczy to w szczególności World of Warcraft: Cataclysm i StarCrafta II, chociaż poznaliśmy też kilka ciekawostek o Diablo III. Największe emocje budziły jednak zmiany, które dotkną wszystkich miłośników gier producenta, a więc forsowanie pomysłu Real ID i konieczność używania na forach prawdziwego nazwiska.

Tajemniczy obrazek z uniwersum Diablo

wiadomość1 kwietnia 2010

Blizzard słynie z ciekawych akcji promujących własne tytuły. Od czasu do czasu publikowane są obrazki lub ich fragmenty, zapowiadające nadejście istotnych informacji na temat produktu. Również tym razem mamy do czynienia z podobną akcją. Dotyczy ona Diablo III, a pojawiła się na oficjalnym koncie twitter gry.

BlizzCon 2010 w październiku
BlizzCon 2010 w październiku

wiadomość25 marca 2010

Tegoroczna edycja imprezy firmy Blizzard, czyli BlizzCon 2010, odbędzie się w dniach od 22 do 23 października, w Anaheim Convention Center (California, USA). Na miejscu spodziewamy się wielu atrakcji związanych ze StarCraftem II, Diablo III, World of Warcraft oraz starszymi produkcjami dewelopera. Która z nich doczeka się najbardziej spektakularnej zapowiedzi?