Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2018, 10:17

Operencia The Stolen Sun – ujawniono oldskulowe RPG od Zen Studios

Zen Studios zapowiedziało grę Operencia: The Stolen Sun, czyli grę RPG typu dungeon crawler zainspirowaną środkowoeuropejskim folklorem. Jej cechy to widok FPP, turowy system walki i skokowa mechanika ruchu.

Gra ukaże się w przyszłym roku. - Operencia The Stolen Sun – ujawniono oldskulowe RPG od Zen Studios - wiadomość - 2018-12-09
Gra ukaże się w przyszłym roku.
OPERENCIA W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Zen Studios
  2. Wydawca: Zen Studios
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery: 2019 r.

Podczas zorganizowanego na Twitchu pokazu Kinda Funny Games Showcase ujawniono kilka godnych uwagi niezależnych projektów. Jednym z najciekawszych okazała się gra Operencia: The Stolen Sun, czyli RPG łączące oldskulowe mechanizmy z nowoczesną oprawą graficzną. Na razie potwierdzono tylko wersję na PC, ale kolejne platformy zostaną ujawnione w późniejszym terminie. Premiera nastąpi w przyszłym roku.

Za grę odpowiada zespół Zen Studios. To pierwsze RPG tego dewelopera. Do tej pory firma koncentrowała się na tworzeniu gier zręcznościowych i znana jest głównie z cyklu Pinball FX. Autorzy podkreślają, że Operencia: The Stolen Sun to zdecydowanie największy projekt w ich dotychczasowym dorobku.

Akcja osadzona zostanie w krainie fantasy, ale zamiast typowych tolkienowskich realiów otrzymamy świat bazujący na rzadko widywanych w grach elementach folkloru Europy Środkowej. W wykreowanej przez autorów krainie znajdziemy fantastyczne wersje wielu prawdziwych lokacji (jak węgierska wioska Bálványos czy zamek w Deva) oraz osób (m.in. Attyla), jak również postacie z mitów. Fabuła rozpocznie się, gdy Król Słońce Napkiraly zostanie uprowadzony przez nieznaną siłę, a jego królestwo stanie się celem inwazji zła.

Mechanika Operencia: The Stolen Sun wzorowana jest na starych dungeon crawlerach. Wydarzenia obserwować będziemy z perspektywy pierwszoosobowej, a ruch odbywać się ma w sposób skokowy. Gracz dowodzić będzie drużyną bohaterów, a walka ma być turowa. Zabawę urozmaicą liczne zagadki logiczne.

Autorzy obiecują trzynaście obszernych poziomów i ponad pięćdziesiąt typów wrogów. Operencia: The Stolen Sun pozwoli na dużą swobodę konfiguracji poziomu trudności, umożliwiając m.in. aktywację opcji permanentnej śmierci, wyłączenie automatycznego tworzenia map czy ograniczenie możliwości zapisywania stanu gry.

  1. Oficjalna strona Zen Studios
  2. Profil Operencia: The Stolen na Steamie