Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2018, 10:20

autor: AlexB

Premiera Path of Exile na PlayStation 4 przełożona

Studio Grinding Gear Games poinformowało, że premiera popularnego darmowego hack'n'slasha Path of Exile na PlayStation 4 została przesunięta na luty przyszłego roku. Jest to spowodowane przedłużającym się procesem certyfikacji.

Mająca miejsce na początku bieżącego miesiąca zapowiedź konwersji gry Path of Exile na konsolę PlayStation 4 bez wątpienia podekscytowała wielu fanów gatunku, zwłaszcza w obliczu rozczarowującego dla sporej części z nich BlizzConu i mobilnego Diablo Immortal. Popularny darmowy (z opcjonalnymi mikropłatnościami) hack'n'slash od nowozelandzkiego studia Grinding Gear Games miał zadebiutować na platformie firmy Sony jeszcze w grudniu. Tak się jednak nie stanie. Jak poinformowali twórcy, zostali oni zmuszeni do przesunięcia premiery portu na początek lutego 2019 roku.

Posiadacze PlayStation 4 poczekają na Path of Exile dwa miesiące dłużej, niż początkowo planowano. - Premiera Path of Exile na PlayStation 4 przełożona - wiadomość - 2018-11-29
Posiadacze PlayStation 4 poczekają na Path of Exile dwa miesiące dłużej, niż początkowo planowano.

Przyczyną opóźnienia jest przedłużający się proces certyfikacji, który muszą przejść wszystkie gry zmierzające na PlayStation 4. Pracownicy Grinding Gear Games błędnie oszacowali ilość pracy niezbędnej do tego, by go ukończyć, zwłaszcza że okres przedświąteczny jest dość intensywny. Choć deweloperzy sądzą, że powinni wyrobić się na styczeń, to wolą bezpiecznie celować z premierą na początek lutego.

Przedstawiciel Grinding Gear Games gorąco przeprosił w imieniu swoim i kolegów za poślizg. Zdaje on sobie sprawę, że wielu graczy z niecierpliwością czeka na Path of Exile w wersji na PlayStation 4. Deweloper zapewnił jednak, że dodatkowy czas da im możliwość dopracowania optymalizacji tytułu, która zdaniem pracowników studia mogłaby być nieco lepsza.

Path of Exile jest już dostępne na PC oraz Xboksie One. Na początku grudnia wersje na te dwie platformy doczekają się kolejnego dużego patcha, oznaczonego numerem 3.5.0. Jego głównym elementem będzie dodatek Betrayal, w ramach którego pomożemy Jun Ortoi w śledztwie dotyczącym sekretnej organizacji Immortal Syndicate. Co ciekawe, odkrycie prawdy nie ograniczy się jedynie do wybicia hordy przeciwników (jak na hack'n'slasha przystało). W trakcie dochodzenia będzie można na przykład manipulować członkami ugrupowania, co pociągnie za sobą pewne korzyści, ale również i ściągnie problemy. Nowa aktualizacja do Path of Exile (i kolejne, jeśli takowe się pojawią) będzie dostępna na PlayStation 4 od razu w dniu premiery.

  1. Oficjalna strona gry Path of Exile
  2. Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę