Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2017, 11:40

autor: Adrian Werner

Genesis Alpha One - Team17 wyda kosmiczny sandboks z elementami strategii

Firma Team17 i studio Radiation Blue zapowiedziały grę Genesis Alpha One, w której wyruszymy w kosmos w poszukiwaniu nowego domu dla ludzkości. Gracze będą walczyli z kosmitami, gromadzili surowce, rozbudowywali statek kosmiczny oraz klonowali członków załogi i hodowali nowe formy życia poprzez łączenie ludzkiego DNA z obcym.

Firma Team 17 zapowiedziała projekt Genesis Alpha One, czyli utrzymaną w klimatach science fiction pierwszoosobową grę akcji, wzbogaconą elementami strategii i roguelike. Projekt zmierza na pecety oraz niesprecyzowane jeszcze konsole. Na razie nie podano planowanej daty premiery. Tytuł powstaje w niemieckim studiu Radiation Blue, założonym przez ludzi, którzy wcześniej pracowali przy takich produkcjach jak Hitman: Blood Money, Spec Ops: The Line, SpellForce 2: Shadow Wars oraz serii The Settlers.

GENESIS ALPHA ONE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Radiation Blue
  2. Wydawca: Team 17
  3. Gatunek: hybryda akcji i strategii
  4. Platformy: PC plus kosnole.

Gra osadzona zostanie w niedalekiej przyszłości i zaprezentowana przez autorów wizja tych czasów nie będzie należała do optymistycznych. Niezliczone wojny, niekontrolowany kapitalizm oraz korupcja władz doprowadziła do wyczerpania większości surowców na Ziemi i nieodwracalnego zatrucia środowiska. Zagłada gatunku ludzkiego wydaje się tylko kwestią czasu, więc grupa wciąż funkcjonujących rządów wraz z czterema wpływowymi korporacjami aktywują program Genesis.

Inicjatywa ta zakłada wysłanie statku kosmicznego z misją odnalezienia nowego domu dla gatunku ludzkiego. My wcielimy się w kapitana tej jednostki. W trakcie kampanii odkryjemy, że organizatorzy programu nie ujawnili przed nami całej prawdy.

Genesis Alpha One - Team17 wyda kosmiczny sandboks z elementami strategii - ilustracja #1

Wydarzenia będziemy obserwowali z oczu bohatera. Galaktyka generowana będzie w sposób proceduralny, więc zawsze czekają na nas nowe wyzwania. Eksplorowane zakątki kosmosu pełne mają być agresywnych obcych ras i często będziemy musieli odpierać ich ataki na nasz statek. Nie zabraknie także wypraw na powierzchnie planet.

Walka przebiegać będzie jak w klasycznych FPS-ach, a do tego dojdą rozbudowane elementy strategiczne. Konieczne okaże się szukanie i gromadzenie surowców, rozbudowa statku o nowe sekcje oraz zarządzanie załogą. Ponadto kluczową rolę odegra klonowanie podwładnych (przydatne, gdy któryś z nich umrze). Podczas tej procedury możliwe ma być również modyfikowanie ich kodów DNA oraz dołączanie do nich elementów zaczerpniętych z obcych ras, co pozwoli nam tworzyć nowe formy życia.

Warto na koniec wspomnieć, że choć w notce prasowej nie podano konkretnych konsol, to biorąc pod uwagę wcześniejsze produkcje wydane przez Team 17 spodziewamy się, że ostatecznie Genesis Alpha One trafi na PlayStation 4 i Xboksa One.

  1. Oficjalna strona gry
Genesis Alpha One - Team17 wyda kosmiczny sandboks z elementami strategii - ilustracja #2
Genesis Alpha One - Team17 wyda kosmiczny sandboks z elementami strategii - ilustracja #3
Genesis Alpha One - Team17 wyda kosmiczny sandboks z elementami strategii - ilustracja #4
Genesis Alpha One - Team17 wyda kosmiczny sandboks z elementami strategii - ilustracja #5
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Genesis Alpha One

Genesis Alpha One