Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2017, 10:26

autor: Góral

Pillars of Eternity II: Deadfire - zbiórka zakończyła się wynikiem 4,4 mln dolarów

Studio Obsidian Entertainment poprosiło fanów o 1,1 miliona dolarów na Pillars of Eternity II: Deadfire. Zainteresowanie grą okazało się jednak dużo większe i ostatecznie deweloperom udało się zebrać ponad 4,4 miliona dolarów.

Kilka dni temu informowaliśmy, że studio Obsidian Entertainment osiągnęło duży sukces podczas zbiórki pieniędzy na grę Pillars of Eternity II: Deadfire. Fani wyłożyli wtedy na nią 3 miliony dolarów, ale okazało się, że przez kilka kolejnych dni udało się pozyskać jeszcze około 1,4 miliona dolarów. Akcja zakończyła się niesamowitym wynikiem 4 407 598 dolarów, które otrzymano od 33 614 osób. Przypominamy, że deweloper prosił „tylko” o 1,1 miliona dolarów, ale jak widać, fani pokładają w kontynuacji udanego RPG-a wielkie nadzieje. Co ciekawe, niemal równie dużym zainteresowaniem cieszyła się zbiórka na pierwsze Pillars of Eternity. W 2012 roku deweloperom udało się zebrać około 4,1 miliona dolarów.

Pillars of Eternity II: Deadfire to największy crowdfundingowy sukces wśród gier wideo od 2015 roku. - Pillars of Eternity II: Deadfire - zbiórka zakończyła się wynikiem 4,4 mln dolarów - wiadomość - 2017-02-27
Pillars of Eternity II: Deadfire to największy crowdfundingowy sukces wśród gier wideo od 2015 roku.
Pillars of Eternity II: Deadfire w skrócie:
  • kontynuacja gry RPG z 2015 roku;
  • ukaże się w połowie 2018 roku na PC-tach;
  • studio Obsidian Entertainment zebrało na produkcję około 4,4 miliona dolarów w serwisie Fig.

Warto jeszcze wspomnieć, że wynik Pillars of Eternity II: Deadfire jest najwyższy wśród wszystkich zbiórek pieniędzy na gry wideo od 2015 roku, kiedy to pozyskano ponad 6 milionów dolarów na Shenmue III czy przeszło 5 milionów na Bloodstained: Ritual of the Night. Jednocześnie jest to najlepszy rezultat w historii serwisu Fig. Pozyskana kwota pozwoli twórcom wprowadzić do zabawy wszystko to, co planowali na początku, a dodatkowo m.in. czterech kolejnych towarzyszy, nowe ulepszenia statku, jeszcze więcej wysp do zwiedzania czy też inteligentną broń.

Premiera Pillars of Eternity II: Deadfire ma się odbyć w połowie 2018 roku, o ile oczywiście wszystko pójdzie zgodnie z planem. Gra ukaże się na komputerach osobistych.

Pillars of Eternity II: Deadfire - zbiórka zakończyła się wynikiem 4,4 mln dolarów - ilustracja #3
Pillars of Eternity II: Deadfire - zbiórka zakończyła się wynikiem 4,4 mln dolarów - ilustracja #4
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.