Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2017, 09:50

autor: Góral

Xenonauts 2 - gra w stylu UFO: Enemy Unknown doczekała się dema

Zapowiedziane w 2016 roku Xenonauts 2 doczekało się wersji demonstracyjnej. Pozwala ona pobawić się fragmentem produkcji pochodzącym z wersji pre-alpha.

Przeszło rok temu studio Goldhawk Interactive zapowiedziało Xenonauts 2 – kontynuację gry strategicznej z 2014 roku, uznawanej za duchowego spadkobiercę UFO: Enemy Unknown. Od tamtej pory deweloper raczej niezbyt chętnie chwalił się swoją produkcją, aż tu nagle na GOG-u pojawiła się jej wersja demonstracyjna. Według zamieszczonego opisu, jest to bardzo wczesny build (pre-alpha), dzięki któremu twórcy chcą przetestować stabilność oraz rozgrywkę. Demo wymaga do działania aplikacji GOG Galaxy, którą pobierzecie z tego miejsca.

Xenonauts 2 przedstawi alternatywną wersję historii opowiedzianej w jedynce. - Xenonauts 2 - gra w stylu UFO: Enemy Unknown doczekała się dema - wiadomość - 2017-02-27
Xenonauts 2 przedstawi alternatywną wersję historii opowiedzianej w jedynce.
Xenonauts 2 w skrócie:
  • strategia w stylu UFO: Enemy Unknown;
  • ukaże się na komputerach osobistych;
  • termin premiery pełnej wersji nie jest znany, ale obecnie można pobawić się demem.

Xenonauts 2 nie będzie ani bezpośrednią kontynuacją jedynki, ani też bezpośrednim spadkobiercą UFO: Enemy Unknown. Tym razem deweloperzy zamierzają nieco bardziej poeksperymentować. Historia przedstawi alternatywną wersję wydarzeń znanych z pierwszej części, co oznacza m.in., że ludzie w dwójce nie będą mieć dostępu do obcych technologii odblokowanych poprzednim razem. Fabuła ma być też lepiej nakreślona, pojawi się więcej postaci itd.

Możemy również liczyć na ładniejszą oprawę graficzną, dzięki przeskoczeniu na technologię Unity3D. Nowy silnik ma zapewnić też lepszą wydajność i mniejszą liczbę błędów. Rozgrywka sama w sobie opierać będzie się na tych samych zasadach, ale doczekamy się rozmaitych nowości, w tym zniszczalnych UFO czy lepszego wykorzystania terenu.

Niestety nie wiemy jeszcze, ile przyjdzie nam poczekać na finalne wydanie, ale chyba nie otrzymamy go w tym roku.

Ostatnia aktualizacja: 2017-02-25

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xenonauts 2

Xenonauts 2