Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 26 lipca 2019, 10:43

autor: Froozyy

Pierwsze gry z zapisem stanu w chmurze na Epic Games Store

Tim Sweeeney, szef Epic Games Store, potwierdził na swoim Twitterze, że Moonlighter oraz This War of Mine posiadają funkcję zapisu stanu gry w chmurze. Opcja ta ma zostać wkrótce udostępniona dla większej ilości produkcji.

Epic Games Store ze wsparciem zapisu stanu gier w chmurze? - Pierwsze gry z zapisem stanu w chmurze na Epic Games Store - wiadomość - 2019-07-26
Epic Games Store ze wsparciem zapisu stanu gier w chmurze?

Od wczoraj w Epic Games Store możecie pobrać aż dwie produkcje za darmo. Nie wiele potrzeba było, aby czujne oko użytkowników Reddita wychwyciło, że jedna z tych gier (Moonlighter) posiada w menu ustawień opcję zapisu w chmurze. Czy to oznacza, że Epic Games Store wprowadziło tę funkcję nie informując nawet o tym swoich użytkowników?

Tim Sweeney, szef Epic Games, zapytany o to na swoim Twitterze jasno potwierdził, że opcja ta została właśnie wprowadzona dla kilku tytułów. Jednak zaznaczył, że wciąż czeka ich wiele pracy przed udostępnieniem zapisu stanu gry w chmurze dla większej ilości produkcji. Poza tym jeden z pracowników Epic Games o nicku arctyczyn na internetowym forum Reddit potwierdził, że ta funkcja jest również dostępna dla drugiej aktualnie darmowej gry – This War of Mine.

Tim Sweeney potwierdził, że kilka gier otrzymało możliwość zapisu w chmurze.
Tim Sweeney potwierdził, że kilka gier otrzymało możliwość zapisu w chmurze.

Usługa zapisu w chmurze jest już planowana od jakiegoś czasu. Funkcja ta początkowo miała się pojawić w połowie czerwca, jednak w maju została przesunięta na lipiec. Warto zaznaczyć, że aby włączyć zapis online, trzeba to zrobić poprzez ustawienia gry w luncherze Epic Games Store, a nie w samej grze.