Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 25 lipca 2019, 17:35

Moonlighter i This War of Mine od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Dzisiaj w Epic Games Store pojawią się dwie produkcje do pobrania zupełnie za darmo. Będą nimi This War of Mine oraz Moonlighter, za wydanie których odpowiada polska firma 11 bit studios. [Aktualizacja: okazało się, że za tydzień znowu dostaniemy dwie gry za darmo - i to głośniejsze niż dzisiejsze tytuły].

Aktualizacja: Zgodnie z przewidywaniami, This War of Mine i Moonlighter stały się dostępne o godzinie 17:00. Okazało się przy tym, że za tydzień znowu dostaniemy dwie darmowe gry w Epic Games Store. Będą to świeże jeszcze – i wciąż rozwijane – For Honor firmy Ubisoft oraz uznany horror Alan Wake studia Remedy.

Moonlighter i This War of Mine od dziś za darmo w Epic Games Store - ilustracja #1
This War of Mine już dziś za darmo w sklepie Epic Games.

Zgodnie z zapowiedzią, dziś w Epic Games Store udostępnione za darmo zostaną dwa tytuły - Moonlighter oraz This War of Mine. Za wydanie obu tytułów odpowiedzialne jest rodzime 11 bit studios (w przypadku TWoM również za produkcję). Obecnie macie jeszcze ostatnią szansę na bezpłatne zgarnięcie Limbo. Przypominamy, że sklep firmy Epic oferuje nową darmową grę co tydzień, a nie co dwa tygodnie, jak miało to miejsce w poprzednich miesiącach.

Oba tytuły są już dostępne na platformie Epic Games Store. Linki prowadzące do ich witryn w sklepie znajdziecie poniżej.

  1. Moonlighter w Epic Games Store
  2. This War of Mine w Epic Games Store

Myślę, że o This War of Mine słyszała zdecydowana większość z Was, ale z zawodowego obowiązku krótko ją opiszę. Tytuł jest survivalem, osadzonym w realiach współczesnego konfliktu zbrojnego. Sterujemy grupą cywili, która stara się za wszelką cenę (co jest dosyć kluczowym stwierdzeniem w przypadku tej produkcji) przeżyć w oblężonym mieście. Tytuł zadebiutował na PC 14 listopada 2014 roku, następnie trafił na platformy mobilne, a także na PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch.

Nieco mniejszym echem odbiła się premiera gry Moonlighter, co bynajmniej nie znaczy, że to słaba produkcja. Tytuł ukazał się 29 maja na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One, a kilka miesięcy później trafił na Switcha. Moonlighter to RPG akcji w stylu roguelike, w którym głównym bohaterem jest sklepikarz pragnący zostać prawdziwym bohaterem. Produkcja posiada także elementy gry handlowej i dzieli się na dwie zasadnicze części: nocne eskapady do lochów w celu zdobycia lootu oraz prowadzenie sklepu, w którym owe przedmioty sprzedajemy.

Obie produkcje powinny pojawić się za darmo na platformie Epic Games Store dzisiaj około godziny 17, a wraz z nimi poznamy kolejny tytuł objęty promocją.

  1. Oficjalna strona internetowa Epic Games Store