Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 18 lipca 2019, 18:08

Za tydzień w Epic Games Store dostaniemy dwie gry za darmo

Promocja w Epic Games Store nabiera tempa. W przyszłym tygodniu platforma zaoferuje nam za darmo dwie produkcje wydane przez rodzime 11 bit studios – Moonlighter i This War of Mine.

This War of Mine to jedna z dwóch produkcji, które będzie można zdobyć za darmo za tydzień w Epic Games Store. - Za tydzień w Epic Games Store dostaniemy dwie gry za darmo - wiadomość - 2019-07-18
This War of Mine to jedna z dwóch produkcji, które będzie można zdobyć za darmo za tydzień w Epic Games Store.

Niecały miesiąc temu ogłoszono, że odstęp, w jakim Epic Games Store będzie oferować darmowe gry, zostaje skrócony do tygodnia. Dziś okazuje się, że to nie wszystko. Od 25 lipca każdy użytkownik sklepu będzie mógł bez żadnych opłat dodać do swojej biblioteki dwa tytuły - Moonlighter i This War of Mine. Tym samym produkcje wydane przez rodzime 11 bit studios dołączą do oferty platformy.

This War of Mine to survival osadzony w realiach współczesnego konfliktu zbrojnego. Obejmujemy w nim kontrolę nad grupą cywili, którzy próbują przeżyć w oblężonym mieście. Często przetrwanie naszych podopiecznych jest obarczone trudnymi decyzjami na tle moralnym. Gra zagościła na komputerach osobistych 14 listopada 2014 roku i z czasem doczekała się także wersji na Androida oraz iOS. Przy okazji późniejszej premiery dodatku The Little Ones produkcja trafiła na konsole PlayStation 4 i Xbox One. W ubiegłym roku pojawiła się też wersja na Switcha. Tytuł spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem – w serwisie Metacritic średnia ocen wersji na PC wynosi 83%. Nasz recenzent przyznał jej natomiast 8,5/10 punktów.

Natomiast Moonlighter to roguelike osadzony w realiach fantasy. Akcja gry obraca się wokół handlarza o imieniu Will. Nocami przemierza on lochy w poszukiwaniu ekwipunku, który mógłby sprzedać w swoim sklepie. Produkcja zadebiutowała na rynku 28 maja 2018 roku na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PS4. W późniejszym czasie tytuł trafił również na Nintendo Switch. Gra spotkała się z dobrymi opiniami ze strony recenzentów. W serwisie Metacritic średnia ocen wersji na PC wynosi 74%.

Jednocześnie przypominamy, że obecnie w Epic Games Store można za darmo dodać do swojej biblioteki platformówkę Limbo.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z GOL-em związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej