Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2019, 17:50

Microsoft na gamescomie 2019, plotki o nowym PS VR i inne wieści

Dziś piszemy o liczbie sztuk Monster Hunter: World, które trafiły do sklepów, planach Microsoftu na tegoroczne targi gamescom, plotkach o nowej wersji PlayStation VR oraz nowym karabinie snajperskim w Fortnite. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

13 milionów sztuk Monster Hunter: World trafiło do sklepów

Firma Capcom pochwaliła się na Twitterze, że do sklepów na całym świecie trafiło już 13 milionów egzemplarzy Monster Hunter: World. Oznacza to, że od maja przybył kolejny milion. Przypominamy, że ubiegłoroczne przebojowe RPG akcji z otwartym światem jest dostępne w wersjach na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Aby podziękować graczom za całe wsparcie i uczcić osiągnięcie tego kamienia milowego, firma Capcom przygotowała specjalny prezent – specjalną paczkę z przydatnymi przedmiotami. Aby ją zdobyć, należy zalogować się do gry między 25 lipca a 29 sierpnia.

Microsoft na targach gamescom 2019

Microsoft chce zaprezentować się na targach gamescom z jak najlepszej strony. - Microsoft na gamescomie 2019, plotki o nowym PS VR i inne wieści - wiadomość - 2019-07-18
Microsoft chce zaprezentować się na targach gamescom z jak najlepszej strony.

Firma Microsoft zdradziła swoje plany na tegoroczne targi gamescom, które odbędą się w przyszłym miesiącu w niemieckiej Kolonii w dniach 20-24 sierpnia. Odwiedzający imprezę mogą spodziewać się licznych turniejów, paneli dyskusyjnych, wydarzeń oraz gadżetów, które będzie można zakupić w specjalnym sklepie. Pojawi się również opcja samodzielnego sprawdzenia kilku interesujących produkcji, zarówno tych powstających pod egidą Xbox Game Studios, jak i od studiów trzecich. Zapowiedziano obecność takich tytułów, jak Age of Empires II Definitive Edition, Battletoads, Bleeding Edge, Gears 5, Halo: The Master Chief Collection, Minecraft Dungeons, Borderlands 3, Doom Eternal, NBA 2K20 czy Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint. Zainteresowanie zapewne będzie duże, ale gigant z Redmond będzie przygotowany – w budce Xboksa znajdzie się niemal 200 stanowisk.

Ponadto odwiedzający targi gamescom będą „jednymi z pierwszych ludzi w Europie”, którzy będą mogli osobiście przekonać się, jak w akcji sprawuje się Project xCloud. Być może część z nich przekona się do streamingu gier, gdyż jak możemy dowiedzieć się z niedawnego badania, aż 70% miłośników elektronicznej rozrywki mieszkających na Starym Kontynencie nie wyraża specjalnego zainteresowania tą technologią.

Project xCloud będzie obecny na targach gamescom 2019. - Microsoft na gamescomie 2019, plotki o nowym PS VR i inne wieści - wiadomość - 2019-07-18
Project xCloud będzie obecny na targach gamescom 2019.

Na koniec zapraszamy na specjalny odcinek Inside Xbox, który będzie transmitowany na żywo prosto z Kolonii w poniedziałek 19 sierpnia, o godzinie 17:00 czasu polskiego. Podczas audycji nie powinno zabraknąć świeżych informacji dotyczących gier i sprzętu Microsoftu i ekip od niego zależnych. Stream zostanie udostępniony w serwisach xbox.com, Mixer, Twitch, YouTube, Facebook oraz Twitter.

Plotki na temat nowej wersji PlayStation VR

Jaka będzie nowa wersja PlayStation VR? - Microsoft na gamescomie 2019, plotki o nowym PS VR i inne wieści - wiadomość - 2019-07-18
Jaka będzie nowa wersja PlayStation VR?

W sieci pojawiły się plotki na temat nowej wersji gogli PlayStation VR (via DualShockers). Są one ponoć oparte na dokumentach patentowych. Według danych, które wyciekły, nadchodzące urządzenie do wirtualnej rzeczywistości od Sony będzie bezprzewodowe (z baterią wytrzymującą nawet pięć godzin) i wykorzysa technologię śledzenia ruchu oczu i położenia głowy. Rozdzielczość ma wynosić 2560x1440, częstotliwość odświeżania 120 Hz, a pole widzenia 220 stopni. Zgodnie z krążącymi po internecie informacjami, za całość przyjdzie nam zapłacić 250 dolarów (około 950 złotych) bez podatku VAT.

Sony nie potwierdziło powyższych rewelacji, zatem na razie należy do nich podchodzić z odpowiednim dystansem.

Nowy karabin snajperski w Fortnite

Oto, jak będzie prezentować się nowa broń w Fortnite. - Microsoft na gamescomie 2019, plotki o nowym PS VR i inne wieści - wiadomość - 2019-07-18
Oto, jak będzie prezentować się nowa broń w Fortnite.

Po ostatniej aktualizacji gracze odkryli w plikach Fortnite nową broń - Storm Scout Sniper Rifle. Według odkopanych danych, ma ona mieć status Legendarny bądź Epicki, zadawać około 85 punktów obrażeń (81 budowlom) i przeładowywać się w czasie 2,7-2,85 sekundy. Nie są to statystyki specjalnie powalające, lecz jak możemy przeczytać na stronie Fortnite Tracker, za jej pomocą będziemy mogli dostrzegać wrogów przez burzę. Ponadto niewykluczone, że otrzyma ona funkcję detekcji termalnej. Czy tak się jednak stanie? Konkrety poznamy dopiero, gdy Epic Games zdecyduje się na oficjalne dodanie tego karabinu snajperskiego do Fortnite.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii.

 1. Night Call
 2. My Lovely Daughter
 3. Mosaic
 4. Lonely Mountains: Downhill
 5. Etherborn
 6. El Hijo
 7. Through the Darkest of Times
 8. Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint
 9. Darksiders III: Keepers of the Void
 10. Gloomhaven
 11. Super Monkey Ball: Banana Blitz HD
 12. Bakery Simulator