Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS4PCXONESwitch
Okładka Etherborn (PS4)

Etherborn

Etherborn to gra platformowo-logiczna z widokiem TPP, w której rozwiązujemy łamigłówki oparte o zmienną grawitację. Wpływa ona zarówno na naszą postać, jak i na świat przedstawiony. Tytuł jest dziełem studia Altered Matter.

Logiczne | TPP | widok izometryczny | platformówki 3D | elementy zręcznościowe | indie | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Etherborn (PS4)

data premiery gry:

18lip2019

PC PS4 XONE Switch

Przygotowane z myślą o platformie PS4, PC itd. Etherborn jest trzecioosobową, trójwymiarową grą platformowo-logiczną, której akcja została osadzona w surrealistycznym świecie inspirowanym sztuką nowoczesną. Za jej stworzenie odpowiada debiutanckie studio niezależne Altered Matter.

Fabuła

W grze Etherborn na PS4, PC itd. wcielamy się w niemy byt, który pojawił się na świecie, słysząc wzywający go, tajemniczy głos. Bohater podejmuje wędrówkę, by zrozumieć swoją naturę.

Mechanika

W produkcji studia Altered Matter eksplorujemy skomplikowane, trójwymiarowe poziomy, rozwiązując zagadki oparte na grawitacji – zmienia się ona wraz z położeniem naszej postaci. W zależności od sytuacji umożliwia nam to między innymi chodzenie po ścianach czy lewitowanie. Dodatkowo wciskając specjalne przyciski, zmieniamy strukturę lokacji i poruszamy platformami, po których następnie możemy się wspinać. Naszym celem jest zawsze dotarcie do końca danego poziomu. Swojego bohatera obserwujemy z perspektywy podążającej za nim kamery, co ułatwia orientację na planszy przy zmieniającej się grawitacji.

Tryby gry

Etherborn posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Wydane na PS4, PC itd. Etherborn posiada ciekawie zaprojektowaną, trójwymiarową oprawę graficzną, która robi bardzo dobre wrażenie. Styl artystyczny jest oparty o wyraźnie kontrastujące ze sobą barwy, co nadaje jej nietypową atmosferę, przywodzącą na myśl ilustrację baśni lub obraz. Zabawie towarzyszy dynamiczna, pełna klimatu ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Etherborn

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Etherborn

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-6500 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza, 2.5 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core i3-6100 3.7 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 2.5 GB HDD, Windows 7

PC
PS4
XONE
Switch