Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneSwitchPC
Okładka My Lovely Daughter (Switch)
OkładkaMy Lovely Daughter (Switch)

My Lovely Daughter

Gra symulacyjno-strategiczna w konwencji horroru, stworzona przez niezależne studio Game Changer. Gracz wciela się w rolę alchemika, który dopuszcza się bluźnierczych czynów, chcąc za wszelką cenę ożywić swoją córkę.

Strategiczne | fantasy | horror | elementy RPG | 2D | elementy przygodowe | indie | eksperymentalne/artystyczne | elementy symulacyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

My Lovely Daughter Premiera

8mar2018

PC

23maj2019

Switch

My Lovely Daughter od studia Game Changer jest grą strategiczną z elementami symulacji i horroru. Naszym zadaniem jest kreować i rozwijać homunkulusy (stworzone przez nas istoty przypominające małe dziewczynki) o różnych charakterach, aby ich esencją napełnić naszą martwą córkę, by przywrócić ją do życia.

Fabuła

W My Lovely Daughter wcielamy się w postać Fausta – alchemika. Pewnego dnia bohater budzi się z amnezją, a ku swojemu przerażeniu w pokoju obok znajduje swoją martwą córkę. Postanawia za wszelką cenę ją ożywić. Okazuje się, że jej dusza została zaklęta w kamień alchemiczny, jednak aby ją uwolnić, Faust potrzebuje więcej energii – którą musi czerpać z poświęcania stworzonych przez siebie homunkulusów.

Mechanika

W My Lovely Daughter wcielamy się w rolę alchemika, który chce przywrócić do życia swoją martwą córkę. Aby to zrobić, musi jednak tchnąć esencję w kamień zawierający duszę dziewczynki. Do tego celu graczowi służą homunkulusy – sztucznie wyhodowane przez nas istoty. Aby przywrócić córkę do życia należy natchnąć ją esencją z 4 typów uczuć: radości (joy), złości (anger), smutku (sadness) i strachu (fear). Każdy z homunkulusów przez nas stworzonych jest ucieleśnieniem jednego z powyższych. Zadaniem gracza jest odpowiednie zbalansowanie tych atrybutów (gra nie narzuca nam proporcji) poprzez poświęcanie homunkulusów o skłonnościach, jakie uważamy za potrzebne.

Homunkulusy tworzymy poprzez kombinacje surowców takich jak woda, metal, drewno czy glina. Należy jednak pamiętać, że zmieszanie ze sobą 3 zupełnie różnych zasobów spowoduje, że powstanie gorszy rodzaj homunkulusa, który wolniej rozwija się oraz daje mniejsze bonusy. Każda stworzona przez nas istota posiada swój charakter, zachcianki oraz poziomy - ogólny oraz przywiązania w stosunku do naszej osoby. Naszym zadaniem jest je rozwijać – maksymalnie do 10 poziomu. Punkty doświadczenia zdobywamy za wychowywanie naszych „córek” i wysyłanie ich do pracy. Im wyższy poziom, tym większe korzyści, gdy przyjdzie czas na poświęcenie homunkulusa: surowce o lepszej jakości (które możemy oddać w ramach wykonywanych zadań, bądź stworzyć z nich homunkulusy o wyższym poziomie startowym) oraz więcej esencji służącej wypełnieniu duszy naszej martwej córki. Poziom przywiązania można rozwijać poprzez dawanie naszym „córkom” prezentów. Przywiązanie jest przydatne, aby nasze homunkulusy nie uciekały od nas, ale przede wszystkim aby wysyłały do nas listy, dzięki którym można zagłębić się w lore gry i dowiedzieć się więcej – zarówno o córkach”, jak i innych mieszkańcach wioski.

Aby kupować prezenty oraz specjalne przedmioty ułatwiające grę (zapewniające więcej surowców bądź pieniędzy), potrzebne są stałe zyski. Pieniądze zdobywamy na dwa sposoby. Podstawowym źródłem dochodów jest wysyłanie naszych homunkulusów do pracy. Dostępne zajęcia odpowiadają jednemu z 4 typów osobowości, a najlepsze efekty osiągamy, jeżeli dopasujemy nasze homunkulusy do zajęć, które im odpowiadają. Drugim typem zarobku jest wykonywanie zamówień specjalnych, które polegają na dostarczeniu mieszkańcom lepszej jakości składników – za te zadania możemy uzyskać najwięcej pieniędzy.

Tryby gry

Gra przeznaczona jest dla jednej osoby.

Kwestie techniczne

Warto wspomnieć o oszczędnej oprawie wizualnej, która nastraja klimatem grozy. My Lovely Daughter przypomina ilustracje starej, pożółkłej księgi, a przedmioty i postacie rysowane są ostrą, dramatyczną kreską. Oprawa audio współgra z klimatem: słyszymy głównie smutną grę skrzypiec, przerywaną w bardziej dramatycznych momentach straszniejszymi odgłosami.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe My Lovely Daughter: 12+

My Lovely Daughter Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 350 MB HDD
  • Windows XP SP2
PC
Switch