Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitchiOSANDPCPS4XONE
Okładka El Hijo: A Wild West Tale (Switch)
OkładkaEl Hijo: A Wild West Tale (Switch)

El Hijo: A Wild West Tale

Skradanka utrzymana w konwencji spaghetti westernu, za której opracowanie odpowiada studio Honig. Akcja El Hijo została osadzona w alternatywnej wersji Dzikiego Zachodu, wzorowanej na filmach Sergio Leone. Główny bohater, czyli tytułowy El Hijo, poszukuje zaginionego ojca.

Zręcznościowe | skradanki | widok izometryczny | western | indie | XIX wiek

El Hijo: A Wild West Tale Premiera

3gru2020

PC

25mar2021

PS4 XONE Switch

2022

AND iOS

Gry podobne do El Hijo: A Wild West Tale

Hello Neighbor

Serial Cleaner

Never Stop Sneakin'

El Hijo to skradanka utrzymana w klimacie spaghetti westernu. Produkcję opracowało studio Honig.

Fabuła

Akcja toczy się w XIX wieku na Dzikim Zachodzie. Autorzy nie próbowali jednak trzymać się realizmu historycznego. Zamiast tego postawili na mitologiczną i przesadzoną wersję tych realiów, wzorowaną na filmach w reżyserii Sergio Leone.

Wcielamy się w sześcioletniego chłopca, tytułowego El Hijo (hiszp. „syn”), którego ojciec zaginął. Dziecko postanawia odnaleźć rodzica, co najpierw wymaga ucieczki z sierocińca zarządzanego przez zakonników. Potem przedzieramy się przez pełną dziwnych potworów pustynię, a na koniec trafiamy do miasteczka kontrolowanego przez bezwzględny gang rewolwerowców.

Mechanika

El Hijo jest klasycznie zrealizowaną skradanką. Kierowany przez nas chłopiec nie jest oczywiście w stanie zagrozić dorosłym kowbojom oraz innym wrogom w bezpośrednich konfrontacjach. Dlatego priorytetem jest unikanie wykrycia przez nieprzyjaciół. W tym celu korzystamy z osłon, chowamy się w cieniu, przekradamy za plecami strażników oraz wykorzystujemy elementy otoczenia do odwracania uwagi wrogów.

Pozostawianie w ukryciu ułatwia nam interfejs, który zawsze dokładnie pokazuje pole i zasięg widzenia każdego ze strażników. Dodatkowo do dyspozycji gracza oddano bogaty arsenał przedmiotów i gadżetów, przydatnych podczas realizowania zadań.

Kwestie techniczne

Wydarzenia w El Hijo ukazywane są za pomocą kamery izometrycznej. Gra może pochwalić się atrakcyjną oprawą graficzną utrzymaną w odcieniach ochry, wykonaną w rysunkowej stylistyce, pełnej prostych kształtów i ostrych kontrastów.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI El Hijo: A Wild West Tale

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

El Hijo: A Wild West Tale Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.6 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 / Radeon HD 5830 lub lepsza
  • 3.5 GB HDD
  • Windows 10 64-bit
PC
AND
iOS
PS4
XONE
Switch