Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitchPS4XONE
Okładka Mosaic (PC)

Mosaic

Przygodówka point-and-click od twórców Among the Sleep (pierwszoosobowego horroru, w którym sterujemy dwuletnim dzieckiem), poruszająca tematykę zmęczenia życiem i poczucia wyobcowania. W Mosaic wcielamy się w pracownika biurowego bezdusznej korporacji.

Przygodowe | point-and-click | indie | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Mosaic (PC)

data premiery gry:

gru2019

PC PS4 XONE Switch

Mosaic to przygodówka point-and-click, poruszająca tematykę zmęczenia życiem i poczucia wyobcowania. Za stworzenie gry odpowiedzialne jest norweskie studio Krillbite, mające na koncie udany debiut za sprawą Among the Sleep, czyli pierwszoosobowego horroru, gdzie głównym bohaterem jest dwuletnie dziecko.

Fabuła

W grze Mosaic wcielamy się w postać zwykłego pracownika biurowego w bliżej nieokreślonej, bezdusznej korporacji, który raz za razem odtwarzając codzienną rutynę zaczyna odczuwać, że nie pasuje do tego sztucznego i pozbawionego emocji świata. W chwili, w której protagonista decyduje się odmienić swoje życie, w jego otoczeniu zaczynają dziać się niewytłumaczalne rzeczy. Naszym celem staje się wyjaśnienie, kto lub co jest tego przyczyną.

Mechanika

Produkcja studia Krillbite to przygodówka point-and-click, kładąca duży nacisk na warstwę narracyjną. Podczas zabawy zajmujemy się przede wszystkim eksploracją i rozwiązywaniem zagadek, a przedstawiona historia przyciąga połaczeniem znanych realiów z zagadkowymi anomaliami, które, nie do końca wyjaśnione, zmuszają gracza do poszukiwania odpowiedzi. Jednocześnie w porównaniu do większości klasycznych gier przygodowych, Mosaic cechuje się znacznie cięższą atmosferą, poruszając powszechny dziś problem alienacji człowieka w wielkomiejskim świecie.

Ukończenie Mosaic powinno zająć nie więcej niż trzy godziny, jednak autorzy zawarli w grze również dodatkowy, „sekretny” element, który ma zachęcić do jej ponownego przejścia.

Kwestie techniczne

Mosaic odznacza się ponurym i dusznym klimatem, potęgowanym przez dobrze dobraną, niepokojącą warstwę dźwiękową. Od strony graficznej w oczy rzuca się przygnębiająca, stalowoszara kolorystyka, podkreślająca dodatkowo surowość i sztuczność świata gry i zaludniających go, pajęczo chudych postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Mosaic

12+

Wymagania sprzętowe Mosaic

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 3 GB HDD
Minimalne: Intel Core i3, 1 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 3 GB HDD

Mosaic nową grą twórców Among the Sleep. Historia rozczarowania dorosłością
Mosaic nową grą twórców Among the Sleep. Historia rozczarowania dorosłością

wiadomość15 marca 2016

Twórcy horroru o niemowlaku Among the Sleep pracują nad nową grą - Mosaic. Deweloper postanowił zmierzyć się z nieco innym gatunkiem, bo tym razem tworzy przygodówkę point-and-click. Produkcja ma opowiadać o rutynie pracy biurowej i poczuciu niedopasowania do reszty. Premiera nastąpi w 2017 roku na pecetach.

PC
PS4
XONE
Switch