Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSSwitchPS4XONE
Okładka Mosaic (iOS)

Mosaic

Przygodówka point-and-click od twórców Among the Sleep (pierwszoosobowego horroru, w którym sterujemy dwuletnim dzieckiem), poruszająca tematykę zmęczenia życiem i poczucia wyobcowania. W Mosaic wcielamy się w pracownika biurowego bezdusznej korporacji.

Przygodowe | point-and-click | indie | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Mosaic (iOS)

data premiery gry:

1lis2019

iOS

5gru2019

PC

23sty2020

XONE Switch

11lut2020

PS4

Mosaic to przygodówka point-and-click, poruszająca tematykę zmęczenia życiem i poczucia wyobcowania. Za stworzenie gry odpowiedzialne jest norweskie studio Krillbite, mające na koncie udany debiut za sprawą Among the Sleep, czyli pierwszoosobowego horroru, gdzie głównym bohaterem jest dwuletnie dziecko.

Fabuła

W grze Mosaic wcielamy się w postać zwykłego pracownika biurowego w bliżej nieokreślonej, bezdusznej korporacji, który – raz za razem odtwarzając codzienną rutynę – zaczyna odczuwać, że nie pasuje do tego sztucznego i pozbawionego emocji świata. W chwili, w której protagonista decyduje się odmienić swoje życie, w jego otoczeniu zaczynają dziać się niewytłumaczalne rzeczy. Naszym celem staje się wyjaśnienie, kto lub co jest tego przyczyną.

Mechanika

Produkcja studia Krillbite to przygodówka point-and-click, kładąca duży nacisk na warstwę narracyjną. Podczas zabawy zajmujemy się przede wszystkim eksploracją i rozwiązywaniem zagadek, a przedstawiona historia przyciąga połączeniem znanych realiów z zagadkowymi anomaliami, które, nie do końca wyjaśnione, zmuszają gracza do poszukiwania odpowiedzi. Jednocześnie w porównaniu do większości klasycznych gier przygodowych, Mosaic cechuje się znacznie cięższą atmosferą, poruszając powszechny dziś problem alienacji człowieka w wielkomiejskim świecie.

Ukończenie Mosaic powinno zająć nie więcej niż trzy godziny, jednak autorzy zawarli w grze również dodatkowy, „sekretny” element, który ma zachęcić do jej ponownego przejścia.

Kwestie techniczne

Mosaic odznacza się ponurym i dusznym klimatem, potęgowanym przez dobrze dobraną, niepokojącą warstwę dźwiękową. Od strony graficznej w oczy rzuca się przygnębiająca, stalowoszara kolorystyka, podkreślająca dodatkowo surowość i sztuczność świata gry oraz zaludniających go, pajęczo chudych postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena czytelników: 0,7 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Mosaic

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Mosaic

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i3, 1 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 860M lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 10
  • Zalecane: Intel Core i5, 2 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 1050 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 10
Mosaic nową grą twórców Among the Sleep. Historia rozczarowania dorosłością
Mosaic nową grą twórców Among the Sleep. Historia rozczarowania dorosłością

wiadomość15 marca 2016

Twórcy horroru o niemowlaku Among the Sleep pracują nad nową grą - Mosaic. Deweloper postanowił zmierzyć się z nieco innym gatunkiem, bo tym razem tworzy przygodówkę point-and-click. Produkcja ma opowiadać o rutynie pracy biurowej i poczuciu niedopasowania do reszty. Premiera nastąpi w 2017 roku na pecetach.

PC
PS4
XONE
Switch
iOS