Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4XONEPCSwitch
Okładka Super Monkey Ball: Banana Blitz HD (PS4)

Super Monkey Ball: Banana Blitz HD

Zremasterowana wersja wydanej w 2006 roku gry zręcznościowej, w której przejmujemy kontrolę nad małpką zamkniętą w przezroczystej kuli i mkniemy przez barwne etapy, zbierając rozrzucone po nich banany.

Zręcznościowe | TPP | towarzyska | multiplayer | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki | podzielony/wspólny ekran

Okładka Super Monkey Ball: Banana Blitz HD (PS4)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

29paź2019

PS4 XONE Switch

mar2020

PC

Super Monkey Ball: Banana Blitz HD jest zremasterowaną wersją wydanej w 2006 roku gry zręcznościowej. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwowzoru, produkcja została opracowana przez firmę Sega, a reprezentuje serię zapoczątkowaną w 2001 roku na automatach arcade.

Fabuła

W grze Super Monkey Ball: Banana Blitz HD obserwujemy perypetie małpki imieniem AiAi oraz jej przyjaciół znanych jako GonGon, MeeMee oraz Baby. Zadaniem, które musimy wykonać, jest odebranie bananów będących przysmakiem AiAi złowrogiemu Kapitanowi Crabuchinowi.

Mechanika

W Super Monkey Ball: Banana Blitz HD akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Na grę składa się ponad sto poziomów, po których małpka zamknięta w przezroczystej kuli turla się z zawrotną prędkością, przeskakując nad przeszkodami, omijając sprytnie rozmieszczone pułapki oraz zdobywając rozrzucone na trasie banany. Poza tym od czasu do czasu AiAi musi stawić czoła bossom (czeka ich tutaj ośmiu), których pokonanie wymaga odnalezienia ich słabych punktów. Sprawę nieco komplikuje fakt, że na ukończenie danego etapu otrzymujemy określoną ilość czasu.

Tryby gry

W Super Monkey Ball: Banana Blitz HD można grać w pojedynkę lub w lokalnym trybie multiplayer. Na potrzeby tego drugiego przygotowano rozmaite minigry imprezowe, na których liście prym wiedzie nieobecny w oryginale dziesięciobój. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, by swoimi osiągnięciami w obu trybach pochwalić się na internetowych rankingach i porównać swoje wyniki z graczami z całego świata.

Kwestie techniczne

Pracując nad grą Super Monkey Ball: Banana Blitz HD, autorzy pochylili się nad utrzymaną w barwnej, kreskówkowej stylistyce oprawą graficzną, którą odświeżono i dostosowano do współczesnych standardów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Gry podobne do Super Monkey Ball: Banana Blitz HD

Klasyfikacja PEGI Super Monkey Ball: Banana Blitz HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PS4
XONE
Switch
PC