Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PC
Okładka ReadySet Heroes (PS4)

ReadySet Heroes

Izometryczna gra akcji do zabawy w kanapowym trybie multiplayer, w której wcielamy się w wojowników aspirujących do miana bohaterów. By tego dokonać, protagoniści przemierzają pełne pułapek i przeciwników lokacje, starając się dotrzeć do końca przed swoimi rywalami.

Akcji | fantasy | widok izometryczny | multiplayer | na 2 osoby | kooperacja | przygodowe gry akcji | podzielony/wspólny ekran | Epic Store exclusive

Okładka ReadySet Heroes (PS4)

data premiery gry:

1paź2019

PS4

29paź2019

PC

ReadySet Heroes jest oryginalną grą akcji, stworzoną przede wszystkim z myślą o zabawie w trybie multiplayer. Tytuł został opracowany przez studio Robot Entertainment – deweloperów, w których portfolio można znaleźć między innymi serię Orcs Must Die!.

Fabuła

ReadySet Heroes przenosi nas do fantastycznego świata. Kiedy owa kraina została zaatakowana przez siły zła, bogowie stworzyli przepastne lochy; wojownicy aspirujący do miana bohaterów mogli tam rozwijać swe umiejętności, by być w stanie stawić czoła najeźdźcom. Gracz wciela się w jednego z takich początkujących herosów; choć przygodę rozpoczyna jedynie z drewnianym mieczem, ma szansę zostać jednym z czempionów. Sprawę komplikuje jednak fakt, że nie tylko on podjął się tego wyzwania.

Mechanika

W ReadySet Heroes akcję ukazano z lotu ptaka. Rozgrywkę rozpoczynamy od wyboru protagonisty, którego wygląd możemy dostosować do indywidualnych preferencji. W trakcie zabawy przemierzamy różnorodne lokacje pokroju jaskiń pełnych lawy, nawiedzonych cmentarzysk lub urządzonych z przepychem zamków. W miejscach tych roi się od pułapek, które należy omijać, zagadek czekających na rozwiązanie oraz wszelkiej maści przeciwników (na czele z bossem na końcu każdego etapu). Gra jest warta świeczki, gdyż podczas każdej przeprawy zdobywamy potężne wyposażenie oraz czary.

Warto przy tym się pospieszyć, bo nieustannie depczą nam po piętach pozostali herosi. Im szybciej dotrzemy do mety, tym silniejsi będziemy w wieńczącej rozgrywkę potyczce na arenie – wyjść może z niej zwycięsko tylko jeden zawodnik (bądź drużyna, jeśli gramy w dwuosobowej kooperacji).

Oprócz tego, możemy się zmierzyć w wyścigu ślimaków – w którym celem każdego bohatera jest oczyszczanie drogi przed jego ślimakiem.

Tryby gry

Pomimo że w ReadySet Heroes można grać w pojedynkę, tytuł rozwija skrzydła w trakcie multiplayerowej rozgrywki przez Internet lub na podzielonym ekranie. Maksymalnie czwórka graczy może bawić się „na własny rachunek” bądź współpracować w ramach dwuosobowych drużyn.

Kwestie techniczne

Trójwymiarową grafikę gry ReadySet Heroes utrzymano w barwnej, kreskówkowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 3,8 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI ReadySet Heroes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe ReadySet Heroes

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i3-4160 3.6 GHz / AMD A8-7670K 3.9 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 270 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7/8/10
  • Zalecane: Intel Core i5-6400 2.7 GHz / AMD FX-8320 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 Ti / 4 GB Radeon R9 290X lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7/8/10
Niektóre produkcje Sony ukażą się również na PC-tach
Niektóre produkcje Sony ukażą się również na PC-tach

wiadomość21 sierpnia 2019

Shawn Layden zapowiedział, że część nowych tytułów wydawanych przez Sony pojawi się również na innych platformach, będą to jednak głównie produkcje mutliplayerowe. Pierwszym zwiastunem tej zmiany w polityce japońskiego giganta jest gra ReadySet Heroes.

PS4
PC