Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2019, 12:36

Niektóre produkcje Sony ukażą się również na PC-tach

Shawn Layden zapowiedział, że część nowych tytułów wydawanych przez Sony pojawi się również na innych platformach, będą to jednak głównie produkcje mutliplayerowe. Pierwszym zwiastunem tej zmiany w polityce japońskiego giganta jest gra ReadySet Heroes.

Jesteście ciekawi, jakie produkcje Sony ukażą się na PC-tach? - Niektóre produkcje Sony ukażą się również na PC-tach - wiadomość - 2019-08-21
Jesteście ciekawi, jakie produkcje Sony ukażą się na PC-tach?

Dwa dni temu poinformowaliśmy Was o tym, że Sony Interactive Entertainment kupuje studio Insomniac Games, odpowiedzialne za powstanie hitów, takich jak Spider-Man oraz serie Ratchet & Clank i Spyro. Firmy, kooperujące od prawie dwóch dekad, zacieśniają współpracę i możemy spodziewać się kolejnych dużych produkcji spod ich szyldów. Przy okazji dowiedzieliśmy się też, jakie są plany japońskiej firmy w zakresie wydawania ekskluzywnych tytułów z PlayStation na innych platformach sprzętowych.

W wywiadzie udzielonym agencji Bloomberg przez szefa SIE Worldwide Studios, Shawna Laydena, możemy przeczytać, że exclusive’y nadal będą główną strategią firmy, jednakże powinniśmy spodziewać się kilku produkcji (najprawdopodobniej multiplayerowych), które pojawią się również na innych urządzeniach.

Nadal musimy wspierać platformę PlayStation i to nie podlega żadnym negocjacjom. Jednak w przyszłości zobaczycie kilka tytułów pochodzących z naszej kolekcji, które trafią do szerszej bazy odbiorców.

Jakby na potwierdzenie tych słów, wczoraj w Epic Games Store ukazała się gra ReadySet Heroes z możliwością kupna w przedsprzedaży, za której wydanie odpowiada właśnie Sony. Dla niewtajemniczonych wyjaśniamy, że jest to produkcja multiplayer, w której wraz z przyjaciółmi walczymy w losowo generowanych lochach. Aktualnie nie wiadomo jednak, czy gra pojawi się też na innych serwisach, np. Steamie.

Oto jak prezentuje się ReadySet Heroes. - Niektóre produkcje Sony ukażą się również na PC-tach - wiadomość - 2019-08-21
Oto jak prezentuje się ReadySet Heroes.

Być może wielu z Was na początku pomyślało o innych tytułach ekskluzywnych pokroju The Last of Us albo God of War, jednak powiedzmy sobie szczerze, szansa na wydanie ich na PC jest praktycznie zerowa. Sony, najprawdopodobniej obserwując popularne sieciowe produkcje (na przykład Fortnite) oraz widząc, jak duży sukces odniosły niektóre z nich, postanowiło obrać podobną drogę.