Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2019, 12:24

W Command & Conquer Remastered powrócą dinozaury

Jim Vessella z Electronic Arts zaprezentował menu misji z gry Command & Conquer Remastered. Przy okazji zdradził, że powrócą ukryte misje znane z oryginalnego wydania kultowej strategii.

Twórcy remastera Command & Conquer nie śpieszą się z ujawnianiem kolejnych szczegółów - W Command & Conquer Remastered powrócą dinozaury - wiadomość - 2019-08-21
Twórcy remastera Command & Conquer nie śpieszą się z ujawnianiem kolejnych szczegółów

Po wielu miesiącach od zapowiedzi odświeżonego Command & Conquer nadal nie wiemy niemal nic na temat tej produkcji. Co prawda, nie brakowało rozmaitych wzmianek o grze ze strony wydawcy oraz twórców ze studia Petroglyph, ale w zasadzie sprowadzały się one do skromnych informacji pokroju wyglądu interfejsu czy modelu czołgu Tesla. Nie inaczej jest z ostatnim wpisem Jima Vesselli z Electronic Arts w serwisie Reddit. Twórca zaprezentował nowy wygląd menu wyboru misji, przy okazji chwaląc się osiągnięciem kolejnego kamienia milowego produkcji przez zespół pracujący nad Command & Conquer Remastered. Autorzy inspirowali się wersją ekranu z wydania Command & Conquer Gold Edition, aczkolwiek nie wykluczają zmian w oparciu o sugestie fanów. Efekty możecie zobaczyć poniżej.

Tak obecnie wygląda menu misji w Command & Conquer Remastered.

Nie jest to szczególnie ekscytujące ogłoszenie, dopóki nie spojrzy się na ikony dostępnych misji. Widać tu nie tylko kampanie obu grywalnych frakcji (GDI i Nod) oraz zapewne misje z dodatku Covert Operations, lecz także czwartą opcję z tyranozaurem. Weterani cyklu z pewnością skojarzą to z sekretną minikampanią wprowadzoną we wspomnianym rozszerzeniu, w której mieliśmy okazję spotkać się z dinozaurami. Potwierdzają to słowa Jima Vesselli. Wspomina on w serwisie Reddit o „kilku dodatkowych misjach, które mogą wydać się Wam znajome”.

Starcia z udziałem prehistorycznych bestii powrócą w odświeżonej wersji gry. - W Command & Conquer Remastered powrócą dinozaury - wiadomość - 2019-08-21
Starcia z udziałem prehistorycznych bestii powrócą w odświeżonej wersji gry.

W oryginale pięć misji z dinozaurami można było sprawdzić tylko po zainstalowaniu dodatku Covert Operations oraz wpisaniu specjalnego kodu. Obecność ikony T-reksa w menu sugeruje, że tym razem nie będzie to potrzebne. Inna sprawa, że najwyraźniej jest ona nieaktywna, co może wskazywać, że kampanię będziemy musieli odblokować. Czy będzie to wymagać wpisania określonej komendy, czy też twórcy postawią na inne rozwiązanie, na razie nie sposób zgadnąć. Podobnie jak daty premiery, która wciąż pozostaje wielką niewiadomą.