Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lipca 2019, 12:00

Czołg Tesli na nowym materiale z Command & Conquer: Red Alert Remastered

Jim Vessella z Electronic Arts podzielił się kolejnymi szczegółami na temat Red Alert Remastered oraz Tiberium Daw Remastered, czyli odświeżonych wersji kultowych RTS-ów z cyklu Command & Conquer. Zaprezentował on chociażby nowy wygląd sowieckiego czołgu Tesli.

Minęło już przeszło osiem miesięcy odkąd firma Electronic Arts i studio Petroglyph, w którego szeregach znajdują się byli pracownicy nieistniejącego już Westwood, zapowiedzieli remastery dwóch odsłon kultowej serii RTS-ów Command & ConquerTiberium Dawn oraz Red Alert. Do tej pory informowaliśmy Was przede wszystkim o tej pierwszej produkcji. Teraz przyszedł czas na nowe szczegóły na temat Red Alert Remastered. W serwisie Reddit Jim Vessella, producent z firmy Electronic Arts, zaprezentował odświeżony wygląd sowieckiego czołgu Tesli. Oto on w całej okazałości.

Źródło: Reddit - Czołg Tesli na nowym materiale z Command & Conquer: Red Alert Remastered - wiadomość - 2019-07-18
Źródło: Reddit

Jak nietrudno się domyślić, i co doskonale widać na powyższym obrazku, przeniesienie czołgu Tesli z niskiej rozdzielczości do 4K wymagało dodania do niego pewnych szczegółów, których w starszej wersji gry nikt nie miał prawa dostrzec. Vessella zaznaczył, że ekipa z Petroglyph stworzyła je z szacunkiem do oryginału i jednocześnie pamiętała, by nie sprawiły one, że gra stanie się nagle mało czytelna. Takimi celami będą kierowali się twórcy przy przygotowywaniu wszystkich jednostek i struktur w Red Alert Remastered. Dodatkowo sporo do powiedzenia, jeśli chodzi o nowy design, mają gracze. Jakiekolwiek uwagi na temat odświeżonego wyglądu czołgu Tesli możecie zgłosić na przykład na Reddicie w komentarzach pod opublikowanym screenem.

W Red Alert Remastered po raz kolejny przyjdzie nam wziąć udział w wojnie między Wschodem a Zachodem. - Czołg Tesli na nowym materiale z Command & Conquer: Red Alert Remastered - wiadomość - 2019-07-18
W Red Alert Remastered po raz kolejny przyjdzie nam wziąć udział w wojnie między Wschodem a Zachodem.

Jeśli jednak kogoś nie interesuje Red Alert Remastered i bardziej czeka na odświeżoną wersję Tiberium Dawn, to dla niego też mamy nowe wieści. Vessella pochwalił się, że przez ostatni miesiąc studio Petroglyph osiągnęło kilka istotnych kamieni milowych. Najważniejszym jest stworzenie wersji alfa pierwszej misji z kampanii. Oznacza to, że posiada ona wszystkie elementy w 4K i można ją ukończyć przy użyciu podstawowych mechanik rozgrywki.

Muszę przyznać, że przechodząc tę misję zacząłem przenosić się myślami w czasy, gdy pierwszy raz sięgnąłem po Command & Conquer i mam nadzieję, że to uczucie będzie towarzyszyło Wam wszystkim, gdy gra zostanie już wydana.

Takie obrazki potrafią wywoływać nostalgię. - Czołg Tesli na nowym materiale z Command & Conquer: Red Alert Remastered - wiadomość - 2019-07-18
Takie obrazki potrafią wywoływać nostalgię.

Zarówno Red Alert Remastered, jak i Tiberium Dawn Remastered wciąż znajdują się w dość wczesnej fazie produkcji, zatem trudno określić, kiedy możemy spodziewać się ich premiery. Na razie musimy zadowolić się kolejnymi informacjami i materiałami publikowanymi regularnie przez Vessellę na Reddicie.

  1. Oficjalna strona Petroglyph Games
  2. Oficjalna strona Electronic Arts