Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2018, 21:12

Petroglyph stworzy remastery Command & Conquer i C&C Red Alert

Nad remasterami dwóch pierwszych odsłon serii Command & Conquer pracować będzie studio Petroglyph Games. Wśród deweloperów znaleźli się także twórcy oryginalnych tytułów z cyklu. Zespół ma na koncie wiele dobrze przyjętych RTS-ów, takich jak Star Wars: Empire at War, Grey Goo oraz 8-bit Armies.

O remasterach serii Command & Conquer dowiedzieliśmy się po raz pierwszy w październiku tego roku. Była to niesamowicie dobra wiadomość dla fanów, bowiem przez długi czas wydawało się, że przyszłość legendarnego cyklu będzie związana jedynie z grami mobilnymi, takimi jak Command & Conquer: Rivals, która zapowiedziana została podczas targów E3. Electronic Arts ogłosiło dziś, że planowane remastery obejmować będą dwie pierwsze części cyklu. Decyzja o odświeżeniu akurat tych tytułów zapaść miała po otrzymaniu opinii i sugestii ze strony graczy. Nowych edycji doczekają się więc oryginalne Command & Conquer: Tiberian Dawn z 1995 roku, wraz z rozszerzeniem The Covert Operations, a także Command & Conquer: Red Alert z 1996 roku, wraz z dodatkami Counterstrike i The Aftermath. Aby jeszcze bardziej osłodzić tę zapowiedź, EA potwierdziło, że obiema produkcjami zajmować będzie się studio Petroglyph Games, w którego szeregach znajduje się wielu byłych pracowników nieistniejącego już Westwood Studios, odpowiedzialnego za powstanie i wieloletni rozwój marki Command & Conquer.

Na czele zespołu deweloperskiego remasterów staną oryginalni twórcy z Westwood Studios - Petroglyph Games będzie pracować nad remasterami Command & Conquer i Command & Conquer: Red Alert  - wiadomość - 2018-11-14
Na czele zespołu deweloperskiego remasterów staną oryginalni twórcy z Westwood Studios

Petroglyph Games, jako jeden z nielicznych deweloperów w branży, specjalizuje się wciąż w klasycznych RTS-ach. W dorobku studia znajdziemy gry, takie jak Star Wars: Empire at War, Grey Goo oraz 8-bit Armies. Co więcej, przy remasterach pracować będą kluczowi twórcy Command & Conquer. Na czele projektu staną: Joe Bostic, ojciec serii i główny programista jej pierwszych odsłon, Steve Tall, który był programistą Red Alerta, a także Ted Morris, pierwszy menadżer społeczności fanów. Towarzyszyć będzie im również Frank Klepacki, producent dźwięku i wieloletni kompozytor muzyki cyklu. Zespół Petroglyph współpracować ma także z malezyjskim Lemon Sky Studios, które pomagało w przygotowaniu grafiki w wydanym w ubiegłym roku StarCraft: Remastered. Twórcy obiecują, że gry zaoferują nową oprawę audiowizualną, wspierającą rozdzielczość 4K. Nie dowiedzieliśmy się jednak na razie, jaki los czeka ich sławne aktorskie przerywniki filmowe.

Remastery będą sprzedawane najprawdopodobniej w jednym pakiecie. Data ich premiery owiana jest tajemnicą i pozostanie nią przez dłuższy czas, bowiem produkcja gier nie ruszyła jeszcze z miejsca. Dobrą wiadomością jest to, że oba tytuły nie będą zawierały żadnych mikropłatności. Warto dodać, że Electronic Arts planuje także dalsze wsparcie dla Command & Conquer, którego efektem mogą być kolejne kolekcje remasterów oraz zupełnie nowe pecetowe odsłony cyklu.

  1. Oficjalna strona Petroglyph Games
  2. Oficjalna strona Electronic Arts