Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2018, 09:38

Fallout 76 - porównanie graficzne wersji PC, PS4 Pro i Xbox One X

Serwis Candyland udostępnił ciekawy filmik pokazujący różnice graficzne w grze Fallout 76 na PC, Xboksie One X oraz PlayStation 4 Pro.

FALLOUT 76 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Bethesda Game Studios
  2. Wydawca: Bethesda Softworks
  3. Gatunek: RPG/survival sandbox
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 14 listopada 2018 r.

Wczoraj do sprzedaży trafiła gra Fallout 76, czyli sieciowy survival autorstwa studia Bethesda. Produkcja ukazała się na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4, więc wielu graczy zastanawia się, jak wypada porównanie między tymi platformami. Te osoby zainteresować powinien filmik przygotowany przez serwis Candyland.

Materiał pokazuje różnice między wersją pecetową w ustawieniach Ultra i rozdzielczości 4K, a wydaniami konsolowymi działającymi PlayStation 4 Pro oraz Xboksie One X.

Fallout 76 zadebiutował na rynku wczoraj. - Fallout 76 - porównanie graficzne wersji PC, PS4 Pro i Xbox One X - wiadomość - 2018-11-15
Fallout 76 zadebiutował na rynku wczoraj.

Różnice nie są znaczne. Wersja pecetowa w Ultra renderuje bardziej szczegółowe otoczenie na dalekich dystansach niż PS4 Pro, co pogarsza fakt, że konsola Sony generuje obraz w znacznie niższej rozdzielczości. Natomiast Xbox One X wydaje się prezentować w takich sytuacjach praktycznie identyczny poziom detali co pecety i jedynie obraz jest trochę bardziej rozmazany.

Natomiast pod względem tekstur grafika elementów znajdujących się blisko postaci gracza jest praktycznie identyczna na wszystkich platformach. Wydaje się, że każda wersja wykorzystuje inny wariant techniki ambient occlusion i w rezultacie PS4 Pro ma najbrzydsze cieniowanie obiektów, podczas gdy w niektórych miejscach (przede wszystkim we wnętrzach budynków) wydanie na Xboksa One X wydaje się pod tym względem najładniejsze.

W sumie niezależnie od wybranej platformy, Fallout 76 raczej nie zachwyci nikogo jakością oprawy graficznej. Osoby grające w ten tytuł narzekają również na mocne niedopracowanie techniczne gry. Zobaczymy czy wszystkie te problemy zaszkodzą popularności produkcji.

  1. Oficjalna strona serii Fallout
  2. Fallout 76 niepokoi – karty z perkami, kulawy V.A.T.S. i... emotki-wymioty
  3. Wszystko o Fallout 76