Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Command & Conquer: Rivals (iOS)
OkładkaCommand & Conquer: Rivals (iOS)

Command & Conquer: Rivals

Command & Conquer: Rivals to kolejna odsłona legendarnej serii gier RTS, zapoczątkowanej w 1995 roku przez studio Westwood. Tym razem gra trafiła wyłącznie na urządzenia mobilne, skupiając się na sieciowych potyczkach pomiędzy dwójką graczy.

Strategiczne | science fiction | RTS | zagraj za darmo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Command & Conquer: Rivals Premiera

4gru2018

AND iOS

Gry podobne do Command & Conquer: Rivals

Clash Royale

Command & Conquer: Legions

Smite Rivals

Po niemal siedmiu latach od wydania ostatniej odsłony cyklu, sieciowego Tiberium Alliances, firma Electronic Arts powróciła do klasycznej serii strategii czasu rzeczywistego Command & Conquer. Nowa część, zatytułowana Rivals, jest pierwszą w historii marki grą skierowaną wyłącznie na urządzenia mobilne (z systemem operacyjnym Android lub iOS), i skupia się na starciach dwóch rywalizujących ze sobą graczy.

Mechanika

W Rivals gracze wcielają się w dowódców dwóch stronnictw, doskonale znanych miłośnikom serii – Global Defensive Initiative oraz Brotherhood of Nod. Każdy z liderów (frakcje mają ich po trzech) dysponuje własnymi specyficznymi umiejętnościami – jeden potrafi rozstawiać wieżyczki, zasypujące wrogów gradem kul, inny umie wzywać na pomoc dodatkowe oddziały. Po wyborze dowódcy należy zdecydować się na sześć jednostek, które poślemy na pole bitwy. Zostały one podzielone na piechotę, pojazdy naziemne, powietrzne oraz wyspecjalizowane oddziały technologiczne.

Następnie gracze zostają rzuceni na podzieloną na sześciokąty mapę, na której środku ustawiona jest głowica nuklearna. Celem zabawy jest przejęcie nad nią kontroli na tak długo, by naładował się wskaźnik, umożliwiający wysłanie pocisku w bazę przeciwnika. Aby to zrobić, należy rozmyślnie stawiać kolejne budynki i rozporządzać oddziałami, a także mieć na uwadze zapasy materiału tiberium, który umożliwia kupowanie kolejnych jednostek i rozbudowę infrastruktury. Przede wszystkim jednak trzeba zajmować wyznaczone sektory i utrzymywać się na nich dostatecznie długo, by umożliwić start rakiety. Dwa trafienia we wrogą bazę dają zwycięstwo.

Tryby gry

Command & Conquer: Rivals jest grą przeznaczoną wyłącznie do rozgrywki wieloosobowej i jako taka nie posiada trybu kampanii dla pojedynczego gracza. Wszystkie pojedynki są toczone pomiędzy dwójką rywalizujących osób.

Kwestie techniczne

Command & Conquer: Rivals cechuje się zdecydowanie bardziej kolorową oprawą graficzną od poprzednich odsłon serii, dzięki czemu rozgrywka jest przejrzysta na mniejszych ekranach urządzeń mobilnych.

Ostatnia modyfikacja 10 czerwca 2018

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 2  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: 2 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Command & Conquer: Rivals: 12+

Command & Conquer: Rivals Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
AND
iOS