Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDPCiOS
Okładka Blitz Brigade: Rival Tactics (AND)
OkładkaBlitz Brigade: Rival Tactics (AND)

Blitz Brigade: Rival Tactics

Strategia bitewna wzbogacona o elementy karcianki, za której stworzeniem stoi francuskie studio Gameloft. Produkcja została opracowana z myślą o rozgrywanych w czasie rzeczywistym, multiplayerowych potyczkach. Schemat zabawy oparto na starciach pomiędzy dwoma graczami.

Strategiczne | RTS | widok izometryczny

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blitz Brigade: Rival Tactics Premiera

5maj2017

iOS AND PC

producent: Gameloft wydawca: Gameloft Strona oficjalna

Gry podobne do Blitz Brigade: Rival Tactics

Clash Royale

Command & Conquer: Rivals

Smite Rivals

Blitz Brigade: Rival Tactics to wydana na platformę AND, PC i iOS strategia wzbogacona elementami karcianymi. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, a opracowało ją studio Gameloft.

Mechanika

Tytuł funkcjonuje pod tą samą marką, co strzelanka Blitz Brigade, ale pod względem rozgrywki w niczym jej nie przypomina. Wydane na platformę AND, PC i iOS Blitz Brigade: Rival Tactics jest bowiem strategią bitewną nastawioną na potyczki multiplayer rozgrywane w czasie rzeczywistym.

Zabawa sprowadza się do starć między dwoma graczami. Każdy z nich posiada generała, ulokowanego w specjalnych budynkach położonych na przeciwległych stronach mapy. Śmierć dowódcy kończy rozgrywkę. Zagrywając karty z talii, gracze przywołują na pole bitewne jednostki, które automatycznie ruszają w stronę wroga. Ponadto na trasach między bazami rozmieszczone są wieżyczki strażnicze (po dwie na stronę), spowalniające marsz sił nieprzyjaciela. Kluczowym elementem zabawy jest odpowiednie dobieranie jednostek pod kątem zadań i przeciwników. Istotną rolę odgrywa także opcja zagrywania kart aktywujących różnorodne zdolności oraz bonusy.

Fakt, że zarówno przywoływanie postaci, jak i aktywowanie specjalnych akcji wymaga zagrywania kart, upodabnia całość do karcianki. Gracze muszą rozwijać własną talię, zdobywając coraz to lepsze okazy i dobierać je pod swój styl rozgrywki oraz możliwości przeciwników.

Kwestie techniczne

Blitz Brigade: Rival Tactics oferuje ładną trójwymiarową oprawę graficzną, wykonaną w lekko kreskówkowej stylistyce. Akcję obserwujemy z rzutu izometrycznego.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Blitz Brigade: Rival Tactics: 12+

iOS
AND
PC