Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2018, 20:59

autor: "Vergil"

Nadciągają remastery klasycznych odsłon serii Command & Conquer?

Electronic Arts jest świadome tego, że gracze domagają się wielkiego powrotu marki Command & Conquer, a mobilne Rivals nie jest spełnieniem ich marzeń. Jak się okazuje, seria może nie tylko otrzymać remastery starszych części, lecz także zupełnie nową odsłonę.

Jim Vessella piastujący w Electronic Arts stanowisko dyrektora kreatywnego zdradził, że mobilne Command & Conquer: Rivals to nie wszystko, co firma ma do powiedzenia w temacie rozwoju marki. Najwyraźniej wydawca przygotowuje się do oddania w ręce graczy zremasterowanych wersji klasycznych odsłon cyklu, a także jego kolejnej części, które podobnie jak oryginały, trafiłyby na komputery osobiste.

Jak pisze Vessella, deweloperzy słyszą „głośno i wyraźnie” graczy domagających się powrotu marki na pecetowe poletko. Producent przyznaje przy tym, że zgadza się z nimi, a jego zespół sprawdza „ekscytujące pomysły w kwestii zremasterowania klasycznych gier”, jednocześnie przygotowując się do świętowania dwudziestych piątych urodzin marki.

Z uwagi na fakt, że pierwsze Command & Conquer zadebiutowało w 1995 roku, można domniemywać, że w planach Electronic Arts znajduje się nie tylko odświeżenie starszych części serii i zaprezentowanie ich młodszemu pokoleniu graczy, lecz również wydanie w 2020 roku jej kolejnej pełnoprawnej odsłony. Zwłaszcza biorąc pod uwagę zapewnienia, wedle których „w ciągu następnych kilku tygodni” EA ma rozpocząć rozmowy z fanami na temat tego, co może przynieść przyszłość.

Markę Command & Conquer może czekać świetlana przyszłość. - Nadciągają remastery klasycznych odsłon serii Command & Conquer? - wiadomość - 2018-10-11
Markę Command & Conquer może czekać świetlana przyszłość.

Tym samym Command & Conquer mógłby spotkać los podobny do tego, jakiego doczekała się marka The Settlers, która oprócz remasterów swoich starszych przedstawicieli otrzyma również zupełnie nową grę. Czas pokaże, co takiego mają dla nas w planach osoby sprawujące obecnie pieczę nad tym kultowym cyklem.

Warto odnotować, że Jim Vessella dołączył do Electronic Arts trzynaście lat temu i brał udział w tworzeniu takich gier, jak Command & Conquer 3: Tiberium Wars oraz Command & Conquer: Red Alert 3; poza tym był głównym producentem dodatku do pierwszej z wymienionych produkcji, zatytułowanego Kane’s Wrath.

  1. Oficjalna strona internetowa marki Command & Conquer