Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2018, 20:23

autor: Vergil

Poznajcie Pax Nova – kosmiczną strategię 4X od twórców Dawn of Andromeda

Autorzy gry Dawn of Andromeda pracują nad kosmiczną strategią turową typu 4X. Mowa o grze Pax Nova, której wydaniem na komputerach osobistych zajmie się firma Iceberg Interactive. Tytuł jeszcze w tym roku trafi do steamowego Wczesnego dostępu.

Firma Iceberg Interactive ogłosiła, że jej nakładem na komputerach osobistych pojawi się Pax Nova – kosmiczna strategia turowa typu 4X, opracowana przez studio Grey Wolf Entertainment (autorów wydanego w 2017 roku Dawn of Andromeda). Tytuł trafi do steamowego Wczesnego dostępu w grudniu 2018 roku. Poniżej znajdziecie jego pierwszy zwiastun oraz garść konkretów na temat jego zawartości.

Akcja gry będzie się toczyć w przyszłości, kiedy to w wyniku zanieczyszczenia środowiska i nieustających wojen Ziemia stanie się coraz bardziej niezdatną do zamieszkania planetą. Ludzkość postanowi odpowiedzieć na zaproszenie z rubieży kosmosu i znaleźć dla siebie nowy dom na planecie Eos, wkraczając w nową erę zwaną „Pax Nova”.

W trakcie rozgrywki przejmiemy kontrolę nad jedną z piętnastu frakcji funkcjonujących w obrębie trzech ras, z których każdą ma się grać nieco inaczej. Poza tym będziemy eksplorować kolejne układy planetarne i stawiać czoła czyhającym tam na nas zagrożeniom – mowa o skonfliktowanych z nami ugrupowaniach, kosmicznych piratach oraz potworach żyjących w przestrzeni międzygwiezdnej.

Dyplomacja odegra w Pax Nova dużą rolę. - Poznajcie Pax Nova – kosmiczną strategię 4X od twórców Dawn of Andromeda - wiadomość - 2018-10-11
Dyplomacja odegra w Pax Nova dużą rolę.

Jak można zobaczyć na powyższym zwiastunie, zmagania będą się toczyć zarówno w kosmosie, jak i na generowanych proceduralnie powierzchniach globów. Każdy z nich będzie posiadał własny biom, odrębne wyzwania, sekrety czekające na odkrycie oraz mieszkańców, z którymi nawiążemy mniej lub bardziej przyjazne relacje. Warto bowiem odnotować, że dużą rolę w Pax Nova odegra dyplomacja. Swoje wpływy zwiększymy nie tylko na drodze podboju (bitwy stoczymy zarówno na powierzchni planet, jak i w kosmicznej próżni), lecz również utrzymując pozytywne stosunki z innymi ugrupowaniami i rasami.

Dopełnieniem tego wszystkiego mają być bogate możliwości modyfikacji poszczególnych jednostek i statków oraz rozbudowane drzewa technologiczne, które podobnie jak powierzchnie planet, będą generowane proceduralnie.

Jak widać, przeciwnicy nie będą jedynym zagrożeniem czyhającym w przestrzeni kosmicznej. Czarna dziura stanowi większe niebezpieczeństwo niż niejeden wrogi krążownik. - Poznajcie Pax Nova – kosmiczną strategię 4X od twórców Dawn of Andromeda - wiadomość - 2018-10-11
Jak widać, przeciwnicy nie będą jedynym zagrożeniem czyhającym w przestrzeni kosmicznej. Czarna dziura stanowi większe niebezpieczeństwo niż niejeden wrogi krążownik.
  1. Oficjalna strona internetowa studia Grey Wolf Entertainment
  2. Pax Nova na platformie Steam
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Pax Nova

Pax Nova