Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2018, 12:24

Zapowiedziano The Settlers (8) i The Settlers History Collection

Na ceremonii rozpoczęcia targów gamescom 2018 pojawili się przedstawiciele studia Blue Byte, którzy zapowiedzieli ósmą odsłonę cyklu The Settlers oraz kompilację zmodernizowanych wersji siedmiu dotychczasowych części serii.

Podczas ceremonii rozpoczęcia targów gamescom 2018 studio Blue Byte podzieliło się z graczami swoimi planami na przyszłość. Po pierwsze, zespół zapowiedział kompilację siedmiu odsłon cyklu The Settlers, czyli The Settlers History Collection. Po drugie, deweloperzy pokazali światu pierwszy zwiastun kolejnej części serii, zatytułowanej… po prostu The Settlers. Poniżej znajdziecie oba materiały i konkrety ujawnione przez autorów.

The Settlers History Collection zadebiutuje 15 listopada 2018 roku, jednak już dzisiaj w ofercie Ubisoftu pojawiła się lekko odświeżona wersja pierwszej odsłony cyklu (w cenie 19,90 złotych). Tytuł jest kompatybilny z systemem Windows 10, a względem oryginału wzbogacono go o opcję automatycznego zapisu stanu gry, możliwość zmiany prędkości rozgrywki oraz przełączenia się na alternatywny, RTS-owy schemat sterowania.

Poza nim, pełny zestaw będzie zawierał następujące tytuły: The Settlers II, The Settlers III, The Settlers IV, The Settlers: Dziedzictwo królów, The Settlers: Narodziny imperium oraz The Settlers 7: Droga do królestwa – najprawdopodobniej każda z gier zostanie wzbogacona o wszystkie dodatki. Chętni będą mogli również zakupić osobno poszczególne pozycje.

Co zaś tyczy się ósmej odsłony cyklu – ta zadebiutuje jesienią 2019 roku, a będzie działać w oparciu o technologię Snowdrop Engine (która napędza między innymi serię Tom Clancy's The Division). Produkcja opowie nam o osadnikach, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny po tym, jak nawiedziło ją trzęsienie ziemi. Nasi podopieczni będą musieli nie tylko znaleźć nowy dom, lecz także odkryć pradawną tajemnicę, która ma odmienić ich życie. Autorzy przekonują, że znane i lubiane rozwiązania zostaną w niej wzbogacone o zupełnie nowe elementy rozgrywki.

Po ponad ośmiu latach od premiery gry The Settlers 7: Droga do królestwa, seria doczeka się kolejnej części. - Zapowiedziano The Settlers (8) i The Settlers History Collection - wiadomość - 2018-08-21
Po ponad ośmiu latach od premiery gry The Settlers 7: Droga do królestwa, seria doczeka się kolejnej części.
  1. Oficjalna strona internetowa firmy Ubisoft
  2. Oficjalna strona internetowa studia Blue Byte

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy długie lata. Poza tym studiował kulturoznawstwo na AGH, gdzie lwią część prac zaliczeniowych również poświęcił grom wideo. Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku była jego oczkiem w głowie, przez lata był obecny również w newsroomie, a także pojawił się w dziale publicystyki. Niemniej ostatecznie skoncentrował się na Encyklopedii, gdzie nie tylko pracuje jako autor, lecz zajmuje się również technicznym zapleczem. Ponadto prowadzi własny sklep z grami wideo oraz gadżetami growymi i filmowymi, biega (jego największym osiągnięciem są maratony, jednak ma ochotę porwać się na dystans ultra), uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej