Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Settlers History Collection (PC)
OkładkaThe Settlers History Collection (PC)

The Settlers History Collection PC

Zestaw siedmiu odsłon cyklu The Settlers, które wzbogacono o wszystkie dodatki, przystosowano do działania na współczesnych komputerach (z systemem Windows 10), a także rozbudowano o nowe funkcje.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | średniowiecze | starożytność | pakiet | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Settlers History Collection Premiera PC

15listopada2018

Uplay

15listopada2018

producent: Ubisoft Blue Byte wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Settlers History Collection

The Settlers IV

Anno History Collection

Cultures 2: Bramy Asgardu

The Settlers History Collection to kompilacja siedmiu odsłon cyklu The Settlers, czyli bestsellerowych gier strategicznych, z których pierwsza zadebiutowała w 1993 roku, a ostatnia – siedemnaście lat później. Pozycja została opracowana przez studio Blue Byte, a jej wydaniem zajęła się sprawująca pieczę nad marką firma Ubisoft.

Zestaw składa się z następujących tytułów: The Settlers, The Settlers II, The Settlers III, The Settlers IV, The Settlers V: Dziedzictwo Królów, The Settlers: Narodziny imperium oraz The Settlers 7: Droga do Królestwa; dodatkowo każdy z nich wzbogacono o wszystkie rozszerzenia. Warto odnotować, że poszczególne gry są dostępne również w osobnej sprzedaży.

Mechanika

W grach tworzących kolekcję The Settlers History Collection gracze przejmują kontrolę nad tytułowymi osadnikami. Choć na przestrzeni kolejnych części serii twórcy wprowadzali liczne (niekiedy daleko idące) zmiany, w każdej z nich naszym nadrzędnym zadaniem jest wzniesienie od podstaw prężnie działającej wioski i odkrywanie nowych terenów oraz ich podbój.

Tryby gry

Każda z gier wchodzących w skład kompilacji The Settlers History Collection posiada tryb dla pojedynczego gracza. Oprócz tego części od trzeciej wzwyż pozwalają na multiplayerową zabawę przez internet, a w przypadku The Settlers II – również na podzielonym ekranie.

Kwestie techniczne

Produkcje tworzące The Settlers History Collection przystosowano do działania na współczesnych komputerach. Poza tym odsłony od drugiej do czwartej wspierają rozdzielczość 4K i umożliwiają zabawę na dwóch monitorach.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran  

The Settlers History Collection cena w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Settlers History Collection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.