Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2018, 13:03

The Missing - zwiastun makabrycznej gry autora Deadly Premonition

Wypuszczono pierwszy zwiastun The Missing: J.J. Macfield and the Island of Memories, czyli pełnej czarnego humoru i makabry gry, której głównym projektantem jest znany z Deadly Premonition japoński projektant Hidetaka „Swery” Suehiro.

Jedną z atrakcji gry będzie odkrywanie wszystkich sposobów, na które bohaterka może pożegnać się z życiem. - The Missing - zwiastun makabrycznej gry autora Deadly Premonition - wiadomość - 2018-08-22
Jedną z atrakcji gry będzie odkrywanie wszystkich sposobów, na które bohaterka może pożegnać się z życiem.
THE MISSING W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: White Owls
  2. Wydawca: Arc System Works
  3. Gatunek: platformówka
  4. Platformy: PS4, PC, XONE
  5. Data premiery: końcówka 2018 r.

W lutym znana z Dragon Ball FighterZ oraz serii BlazBlue i Guilty Gear japońska firma Arc System Works zapowiedziała projekt The Missing: J.J. Macfield and the Island of Memories. Wtedy ujawniono jednak tylko logo. Podczas targów gamescom pokazano pierwszy zwiastun, pozwalający zobaczyć, jak ta gra prezentuje się w akcji.

Produkcja powstaje w japońskim studiu White Owl, na czele którego stoi Hidetaka „Swery” Suehiro, mający na koncie takie tytuły jak Deadly Premonition, czy D4: Dark Dreams Don't Die. Gra The Missing: J.J. Macfield and the Island of Memories zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Premiera ma nastąpić pod koniec tego roku.

Swery wyrobił sobie opinię twórcy gier o specyficznym klimacie i The Missing: J.J. Macfield and the Island of Memories pozostanie wierne temu stylowi, łącząc humor z makabrą.

Informacje na temat fabuły gry są na razie skromne. Wcielimy się w kobietę znaną jako J.J. Macfield, która uda się na tajemniczą wyspę w poszukiwaniu zaginionej siostry. Dzięki zwiastunowi znacznie więcej wiemy na temat mechaniki. The Missing: J.J. Macfield and the Island of Memories będzie więc platformówką 2.5D, co oznacza, że grafika wykonana zostanie w pełnym 3D, ale rozgrywka toczyć się będzie w dwóch wymiarach. Podczas zabawy gra przetestuje zarówno naszą zręczność, jak i spryt dzięki regularnie pojawiającym się zagadkom logicznym.

Mapy zostaną gęsto wypełnione różnorodnymi zagrożeniami. Bohaterka będzie ginęła często i w spektakularny sposób, m.in. rozjeżdżana przez pędzący pociąg, szatkowana przez wielki wiatrak, miażdżona przez gigantyczną małpę czy cięta na kawałki przez piły tarczowe. Wszystko to ukazane zostanie z dużym przymrużeniem oka, a każda taka śmierć będzie lekcją, która pozwoli po odrodzeniu dotrzeć dalej.

  1. Oficjalna strona gry