Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2018, 13:46

Man of Medan nowym horrorem autorów Until Dawn i Hidden Agenda

Znane z Until Dawn studio Supermassive Games zapowiedziało przygodówkowy horror Man of Medan, inicjujący serię The Dark Pictures Anthology. Będzie to pierwsza gra zespołu, która ukaże się nie tylko na konsole z rodziny PlayStation.

Man of Medan ma zapoczątkować cykl interaktywnych horrorów. - Man of Medan nowym horrorem autorów Until Dawn i Hidden Agenda - wiadomość - 2018-08-22
Man of Medan ma zapoczątkować cykl interaktywnych horrorów.
MAN OF MEDAN W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Supermassive Games
  2. Wydawca: Bandai Namco Entertainment
  3. Gatunek: przygodówka
  4. Platformy: PS4, PC, XONE
  5. Data premiery: 2019 r.

Podczas konferencji otwierającej targi gamescom spotkała nas miła niespodzianka. Znane z Until Dawn oraz Hidden Agenda studio Supermassive Games ujawniło projekt Man of Medan, czyli utrzymaną w klimacie horroru przygodówkę. Tytuł ma zapoczątkować The Dark Pictures Anthology, czyli serię gier grozy, które deweloper opracuje wspólnie z wydawcą w postaci firmy Bandai Namco Entertainment.

Man of Medan trafi w przyszłym roku na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Warto zwrócić uwagę na wybór platform, gdyż do tej pory gry studia Supermassive Games ukazywały się wyłącznie na konsole firmy Sony.

Man of Medan opowie historię czworga Amerykanów będących fanatykami nurkowania. Grupa uda się na wyprawę w celu zbadania zatopionego samolotu z okresu II wojny światowej. Podczas podróży do wraku szybko zaczną dziać się dziwne rzeczy, a wkrótce potem bohaterom dodatkowych zmartwień dostarczy sztorm i przybycie tajemniczego statku.

Pod względem rozgrywki gra będzie stanowiła rozwinięcie pomysłów z wcześniejszych gier studia. Otrzymamy zatem przygódowkę, w której zajmiemy się głównie dokonywaniem wyborów, choć nie zabraknie także prostych wyzwań zręcznościowych i logicznych.

Podczas zabawy będziemy mogli pokierować pięcioma postaciami - czwórką nurków oraz dodatkowo kapitan łodzi, na której dopłynęli w rejony wraku. Historia ma być bardzo nieliniowa. Nasze decyzje wpłyną na to, kto przeżyje, a kto zginie oraz które z wielu alternatywnych zakończeń otrzymamy. Podobnie jak w Until Dawn, całość zostanie zaprojektowana tak, aby zachęcać graczy do wielokrotnego przechodzenia gry, po to, aby odkryć wszystkie przygotowane przez autorów sceny i wyzwania.

  1. Oficjalna strona gry